ILICA İMAM HATİP’TEN ALKIŞLANACAK DAVRANIŞ

Kısa bir süre önce ebediyete uğurladığımız Türk Şiiri’nin Beyaz Kartalı Bahattin Karakoç, Ilıca İmam Hatip ortaokulunda düzenlenen programla anıldı.

ILICA İMAM HATİP’TEN ALKIŞLANACAK DAVRANIŞ

Geçtiğimiz günlerde ebediyete uğurladığımız Türk Şiirinin Beyaz Kartalı Bahattin Karakoç Onikişubat Belediyesi Ilıca İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen programla gönüllere bir kez daha nakşedildi.

Okul öğrenci ve öğretmenlerinin birlikte hazırladığı program Ilıca İmam Hatip Ortaokulu Toplantı Salonu’nda Merhum Şair’imizin ruhuna okunan Kuran-ı Kerim ve bağışlanan Fatihalarla başladı. Okul Müdürü İbrahim Karalar, Karakoç’un “Söz Olsun” şiirini okuyarak başladığı konuşmasında Beyaz Kartal’ın edebiyat ikliminin münbit bir toprağı olan şehrimizin yetiştirdiği çok büyük bir değer olduğunu belitti. Karakoç’un hayatını anlatan belgesel ile devam eden program öğrencilerin okuduğu Karakoç şiirleri ve çeşitli videolarla devam etti.

Öğrencilere, Merhum Karakoç’un hayatı ve Türk edebiyatına kazandırdıkları ile ilgili sorular yönetildi. Program, sorulan sorulara doğru cevap veren öğrencilerin ödüllendirilmeleri ile sona erdi.

(Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER