Halk Sağlığı öğrencileri sevindirdi

Halk Sağlığı öğrencileri sevindirdi
Türkiye’de Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı\" kapsamında Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde yer alan ortaokul öğrencilerine bisiklet dağıtımı yapıldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen obezite ile mücadele programı kapsamında hareketli yaşamı bir alışkanlık haline getirerek sağlıklı nesiller büyümesini sağlamak için halk sağlığı müdürlüğü tarafından Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde yer alan Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencilerine bisiklet dağıtımı yapıldı. Okul bahçesinde gerçekleştirilen programda öğrencilere günlük hayatta kullanabilecekleri bisikletler hediye edildi. Öğrencileri küçük yaştan itibaren hareketli bir hayata alıştırarak çağın hastalığı olan obeziteden uzak tutma amacıyla geliştirilen projeye öğrencilerin ilgisi yoğun oldu. Düzenlenen programa Türkoğlu İlçe Kaymakamı Serdar Kartal, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Kahramanmaraş Halk Sağlığı Müdürü Ahmet yener ve diğer protokol üyeleri katıldı. Protokol üyeleri tarafından öğrencilere teker teker bisikletleri hediye edildi.


‘HAREKETLİ YAŞAM İÇİN ÇOK GÜZEL BİR PROJE’

Düzenlenen programda konuşan Türkoğlu Kaymakamı Serdar Kartal, çağımız hastalığı olan obezite ile mücadele için çok güzel bir proje geçekleştirildiğini söyledi. Bu projenin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için ellerinden gelene yapacaklarını da ekleyen Kartal, hareketli ve dinamik nesiller yetiştirmek için tüm imkanları kullandıklarını da sözlerine ekledi. Kartal, \"Ülkemizdeki çocuklarımızın haraketli bir yaşama alıştırmak ve sporu serdirmek adına güzel bir proje olduğunu düşünüyorum. Bu konuda devletimiz imkanlarını seferber ederek çocuklarımıza bisiklet vererek hareketli bir yaşama kavuşurlar. Çünkü, insan ne kadar kilolu olursa o insan obezite olabilir. Obeziteyi önleminin yolu bilinçli bir toplum olmaktan geçer. Sağlıklı yaşamak için sporu hayatımızın bir parçası haline getirmeliyiz\" ifadelerini kullandı.


‘SAĞLIKLI BİR GELECEK İÇİ BURAYA GELDİK’

Programda konuşan isimlerden biri de Kahramanmaraş Halk Sağlığı Müdürü Ahmet Yener oldu. Yaptığı konuşmada projeden bahseden Yener, amacımız sağlıklı bireylerin yetişmesinde katkıda bulunmak dedi. Yener, \"Buradaki amacımız sizlerin sağlıklı bir yaşam sürmesine katkı sağlamak. Sağlık Bakanlığı’nın başlattığı proje kapsamında siz çocuklarımızın sağlıklı yetişmesi için sağlıklı geleceğiniz ve sağlıklı nesiller için böyle bir proje hazırlandı. Geçen yıl bu bisikletleri dağıtmaya başladık. Bugün de burada devam ediyoruz. Biz Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak sağlıklı bireyler yetiştirmek için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz\" dedi.


‘ÇOCUKALRIMI HAREKETLİ YAŞAMA ALIŞTIRIYORUZ’

Son olarak sözü alan Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, 2015-2016 eğitim öğretim yılının açılmasının ardından diğer kurumlarla yaptıkları ortak projelerin hayata geçtiğini söyledi. Bu projede emeği geçen herkese teşekkür eden Akkurt şunları kaydetti: \"Biz seçmeli derslerle birlikte çocuklarımızı hareketli bir yaşamaya hazırlıyoruz. Sağlık Bakanlığımız Halk Sağlı müdürlüğümüzle bu hareketliliğin daha yukarılara çıkması için çocuklarımıza bisiklet hediye edildi. Bu tür projelerimiz gelecek günlerde de devam edecek. \"
Haber: Serkan Ardıç

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER