Haberimiz sonrası KASKİ’den bulanık su açıklaması!

Sabah saatlerinde ‘Kahramanmaraş’ta vatandaşlar tedirgin!’ başlığıyla gündeme getirdiğimiz kentteki içme sularının bulanık ve kahverengi çamurla birlikte akması sorununa KASKİ’den açıklama geldi.

Haberimiz sonrası KASKİ’den bulanık su açıklaması!

Sorumlu habercilik anlayışıyla vatandaşlarımızın ihbarı neticesinde ‘Kahramanmaraş’ta vatandaşlar tedirgin!’ başlığıyla gündeme getirdiğimiz haberimiz sonrası KASKİ’den açıklama geldi. Açıklamada, baraj, göl ve yeraltı sularında yaşanan ciddi azalmalar sonucunda Ayvalı Barajı’ndan yapılan ilave su temininde bulanıklık sorunu yaşandığı vurgulandı.

KASKİ’nin kamuoyu duyurusunda şu ifadeler kullanıldı;

“Son yıllarda genel olarak ülkemizi etkileyen yağış yetersizliği, ilimize düşen yağış miktarını da etkilemiş olup içme suyu kaynaklarımızda; baraj, göl ve yeraltı sularımızda ciddi azalmalar meydana gelmiştir.

Genel Müdürlüğümüz bu riskleri dikkate alarak, hemşerilerimizin içme suyu sıkıntısı yaşamaması için gerekli önlemleri almıştır ve almaya devam etmektedir. Bu kapsamda kaynak sularımızın azalması neticesinde ilimizde herhangi bir içme suyu sorunu yaşanmaması için Ayvalı Barajından şehrimize ilave içme suyu verilmeye başlanmıştır. Ayvalı barajından ilave su temininde bir bulanıklık sorunu yaşanmıştır. Bu sorunun giderilmesine yönelik ekiplerimiz sahada yoğun çalışmalar yürütmektedir.

Bilindiği gibi şebekelerimize verilen sular KASKİ Genel Müdürlüğü kontrol ekiplerinin dışında Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü tarafından da sürekli takip edilmektedir. Genel Müdürlüğümüz yada ilgili resmi kurumlar dışında yapılan ve kamuoyunu yanıltıcı nitelikte olan haberlere itibar edilmemelidir. Kamuoyuna saygıyla arz ederiz.”

Kahramanmaraş’ta vatandaşlar tedirgin! haberimize ulaşmak için TIKLAYIN!

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2021, 16:23

Ahmet Güneçıkan

YORUM EKLE
YORUMLAR
ökkeş.
ökkeş. - 2 hafta Önce

EEE SONUÇTA SU PİS Mİ TEMİZ Mİ

SIRADAKİ HABER