Güvenç, “Türkiye 2023’te gerçek anlamda özgür, hür, demokrat bir ülke haline gelecek”

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İçişleri Komisyon Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, “Türkiye 2023 sonrası kırılma yaşamazsa birçok noktada önemli projelere imza atacak. 2023’teki bu projeler gerçekleştirilip devreye aldığımız an Türkiye gerçek anlamda özgür, hür, demokrat bir ülke haline gelecek” dedi.

Güvenç, “Türkiye 2023’te gerçek anlamda özgür, hür, demokrat bir ülke haline gelecek”

Katıldığı programlar ve televizyon yayınlarında birbirinden önemli açıklamalarda bulunan TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, TV Net’in canlı yayınına konuk oldu. Haber Merkezi programında Cüneyt Özdemir’in sorularını yanıtlayan Güvenç, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Türkiye 2023 sonrası inşallah kırılma yaşamazsa doğalgazını devreye alan ülke olacak. Türkiye nükleer santralini devreye alan ülke olacak. Türkiye kendi otomobilini piyasaya süren ülke olacak. Türkiye 2023’te kırılma yaşamayıp da bu dediğim unsurları devreye alırsa gerçek anlamda özgür, hür, demokrat bir ülke olma yönünde çok önemli adımlar atar. Dış ticaretiniz açık veriyorsa siz dışa bağımlısınız. Siz enerji ihtiyacınızı bir şekilde karşılayamıyorsanız bağımlısınız. Siz denk bütçeyi kuramıyorsanız sıkıntılarınız var. Türkiye son 50-60 yıldır bu sancıları yaşadı; benim gördüğüm, beni heyecanlandıran şey 2023’teki bu projeler gerçekleştirilip devreye aldığımız an Türkiye gerçek anlamda özgür bir ülke haline gelecek. Dolarla, faizle vesaire türlü sebeplerle beni vuramayacaklar, benim ülkemi karıştıramayacaklar. Bizim millet olarak hangi partili olursak olalım buna odaklanmamız lazım. Buna kafa yormamız lazım, buna mesai harcamamız lazım.

“BİZİM BUNLARA ODAKLANMAMIZ LAZIM”

Mesela bu yoğun gündem arasında tartışılmayan bir şey söyleyeceğim: Dünyanın en büyük projelerini biz yaptık. Yol, otoban, köprü projelerini. Ama muhalefet yok fiyat pahalı vesaire diyerek gölgede bıraktı. Ama bu ülkenin Ulaştırma Bakanı geçen hafta çok önemli bir açıklama yaptı. “2024’ten itibaren Ulaştırma Bakanlığı genel bütçeden pay almadan kendi öz kaynakları elde ettiği gelirle yeni yatırımlarını yapacak, Ulaştırma Bakanlığı kendi kendini finanse edecek” dedi. Ben bunu önemsiyorum. Son 10-15 yılda AK Parti dönemlerinde milli eğitimle beraber yatırım için en fazla pay alan kuruluş: Ulaştırma Bakanlığı. Neden? Havaalanı yapmamız gerekiyordu. Neden? Demir yolu yapmamız gerekiyordu. Bakın! Tek parti döneminde bir kilometre demir yolu yapmamışlardı. Biz Ankara-İstanbul hızlı trenini yaptık, ülkenin her yerinde hızlı tren çalışmaları var. Bütün otobanları, otoyolları yaptık. Bir devrime imza atıldı. Dolayısıyla en çok yapı milli eğitimle beraber ulaştırma alıyordu. Bakanın açıklamasıyla 2024’ten itibaren devletin ulaştırmaya gider hanesi minimize edilecek 0’lanacak. Bizim bunlara odaklanmamız lazım.”

Haber: Abdulsamet İspir

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2021, 17:15

Ahmet Güneçıkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER