Güle güle Kaymakam Türköz

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Kaymakamlığı görevini yürütmekte iken Aydın Didim Kaymakamlığına atanan başarılı bürokrat Mehmet Türköz, dün kentten ayrıldı.

Güle güle Kaymakam Türköz

2014 yılında, doğum günü olan 14 Eylül'de Dulkadiroğlu Kaymakamı olarak göreve başlamıştı... Tamı tamına 3 yıl başarılı bir şekilde çalışan ve kendisini toplumun katmanlarına sevdiren ender bürokratlardan olan Mehmet Türköz, yine bir doğum günü olan 14 Eylül'de Kahramanmaraş'tan ayrıldı. Kaymakam’ın kentimizden ayrılması öncesinde dostlarından bir grup, veda programı düzenledi. Kervanhan’daki program, samimi bir ortamda geçerken zaman zaman duygulu anlar da yaşandı. Aydın'ın turizm merkezlerinden Didim'e Kaymakam olarak atanan Mehmet Türköz'e yeni görev yerinde de başarılarının devamını diliyoruz....Güle güle Sayın Kaymakam, Kahramanmaraş halkı sizi unutmayacak....

MEHMET TÜRKÖZ KİMDİR?

14 Eylül 1971 tarihinde Denizli-Çal ilçesinde doğdu. İlkokul ve Ortaokulu Bekilli İlçesinde, Lise öğrenimini İzmir'de tamamladı.1991 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Adalet Yüksek Okulundan, 1995 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu. Devlet Memurluğuna Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğünde Bütçe Uzman Yardımcısı olarak başladı. Daha sonra Sosyal Sigortalar Kurumu Sigorta Teftiş Kurulunda Sigorta Müfettiş Yardımcısı olarak çalıştı. 1998 yılında Kaymakamlık sınavını kazanarak Denizli Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladı. Uşak(Karahallı), Kütahya(Dumlupınar) ve Konya(Güneysınır) ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. İngiltere'nin Nothingham Üniversitesinde İngilizce Dil Eğitimi alıp Kaymakamlık kursunu başarıyla tamamladı. Giresun (Güce) Kaymakamlığı, Bitlis (Hizan) Kaymakamlığı, Bitlis Vali Yardımcılığı ve Balıkesir (Kepsut) Kastamonu (Tosya)  Kaymakamlığı  görevlerinde bulunduktan  sonra  2014  yılı  Eylül ayında Dulkadiroğlu Kaymakamlığına atandı. Burada 3 yıl başarılı şekilde görev yapan Türköz, son kararname ile Didim kaymakamlığına getirildi.

Haber: Lütfi Yıkan

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2017, 13:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER