banner263

GENÇLİK VE SPOR’DAN AFRİN’DEKİ SPORCU GENÇLERE MALZEME DESTEĞİ

Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu işbirliğinde Suriye’nin Afrin bölgesindeki yaklaşık 200 sporcu gence spor malzemelerinden oluşan yardım paketi gönderildi.

Bahse konu yardım için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde program düzenlendi. Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezi Müdürü Şahin Hopur, Onikişubat Muhtarlar Derneği Başkanı Ramazan Gürbak, Dünya ve Avrupa Şampiyonu Harun Doğan’ın katıldığı programda konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, malzemeleri Hatay’a yolladıklarını söyledi. “Orada savaşı ve yokluğu yaşamış kardeşlerimize bir nebzede olsa moral olması için elimizden geleni yaptık” diyen Boz, etkinliğe destek olan herkese teşekkür etti.

DAHA BÜYÜK ETKİNLİLERE İMZA ATMAK İSTİYORUZ”
Boz, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu ile işbirliği içerisinde Afrin Zeytin Dalı bölgesindeki gençlerimize spor malzemeleri yollayacağız. Bu hususta emek sarf eden bizlere destek olan başta Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Başkanımız Hakan Beye çok teşekkür ediyorum. Bu sürece destek olan Müsiad Başkanı Sami Beye çok teşekkür ediyorum. Yine böyle bir organizasyona seferber olan Muhtarımız Ramazan Beye şükranlarımızı arz ediyorum. Malzemelerimizi Hatay’a yolladık. Nasip olursa yarın idarecilerimizle birlikte oradaki valilikten de izin aldıktan sonra belirtilen bölgeye malzemelerimiz götürülecek. Tabii biz teknik ekibimizi de oraya yolladık. Gönül ister ki oradaki çocuklarımıza bizlerde dokunalım. İçlerinde yetenekli gençler varsa onları alıp spora kazandırmak istiyoruz. Önemli güzel bir etkinlik oldu. Orada savaşı ve yokluğu yaşamış kardeşlerimize bir nebzede olsa moral olması için elimizden geleni yaptık. Bu etkinliğe destek olan herkese teşekkür ediyorum. Pandemi süreci geçtikten sonra inşallah daha büyük etkinlilere imza atmak istiyoruz. 200’e yakın sporcu gençlerimize malzeme yardımı yapacağız.”

Haber: Abdulsamet İspir

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2021, 18:33

Abdulsamet İspir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER