Elif Ana’nın hayatı film oluyor!

Kahramanmaraş'ta yardımseverliği ile bilinen ve ermiş kabul edilen Elif Ana'nın hayatı film oluyor. Filmle ilgili bilgiler veren Elif Ana filminin Cast Direktörü Fatih Zaman, “Filmi izledikten sonra dünyanın her yerinden Kahramanmaraş’a turist akını olacak” dedi.

Elif Ana’nın hayatı film oluyor!

1908 yılında Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesi’nde dünyaya gelen ve insanlara yardımseverliğiyle nam salan Elif Ana'nın hayat hikâyesi beyaz perdeye uyarlanıyor. Yönetmenliğini Semir Aslanyürek ile Kazım Öz’ün yapacağı ve Live İs A Movie Film imzasıyla hayata geçecek olan ‘Elif Ana’ filminin çekimleri 5 Kasım’da Elif Ana’nın yaşadığı yer olan Pulyan köyünde başlayacak. Birbirinden ünlü oyuncuların yer alacağı filmin yapımcıları ise Ökkeş Sevimli ile Kazım Çarman. Gazetemize bir ziyaret gerçekleştiren ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürümüz Mahmut Beyaz ile görüşen filmin Cast Direktörü Fatih Zaman, Elif Ana’yı tüm dünyaya anlatmak istediklerinin altını çizdi.

“OYUNCU TEMİNİNİ YAPIYORUM”
Zaman, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “1999 yılında tiyatroya başladım ve tiyatronun devamı olan dizi, film projelerinde yer aldım. Daha sonra memleketim Trabzon’da cast ajansı açtım. Karadeniz bölgesinde çekilen Sen Anlat Karadeniz, Kuzey Yıldızı, Şehit Eren Bülbül gibi filmlerin castlığını yaptım. Yani oyuncu temin ettim. Bunun yanında birçok dizi, film ve belgesellerin oyuncu teminini yapıyorum.

“ELİF ANAYI TÜM DÜNYAYA ANLATMAK İSTİYORUZ”
Kahramanmaraş halkıyla sohbet ediyorum ama görüştüğüm kişilerin yüzde 80’ni Elif Anayı bilmiyor. Elif Ana diye birini tanımıyor. Bana ‘o kim’ diyorlar. Bende onlara Elif Ana Nene Hatun gibi birisi. Çok değerli birisi diyorum. Biz Elif Anayı insanlara anlatmak istiyoruz. Elif Ana Pulyan köyünde yaşayan ve türbesi de orada olan bir kişi. Biz Elif Anayı filmlere taşıyacağız. Hikâyemiz gerçekten çok güzel. Bu hikâyemizi inşallah tüm dünyaya anlatmak istiyoruz. Bu proje için 1,5, 2 yıldır uğraşıyoruz. Daha önce çekmeyi planladık ama araya malum pandemi girmişti. Ayrıca senaryo çok defa revizyona uğradı. Projede hep en iyisini yapmak istedik. Şu an gelinen noktada senaryoyu okuduğumda bir sonraki bölümde ne olacağını merak ediyorum.

“KAHRAMANMARAŞ HALKININ FİLME DESTEK VERMESİNİ İSTİYORUZ”
Elif Ananın hayatını senaryoda ilmek ilmek işledik. Filmi izledikten sonra dünyanın her yerinden Kahramanmaraş’a turist akını olacaktır. Film dönem filmi olacak. Dönem filmi bizim en zorlandığımız film türü. Elif Ana filmi için çok ünlü oyuncu kadrosu olacak. Filmin çekimlerine 5 Kasım’da başlayacağız. Filmi Pazarcık’ta Pulyan köyünde çekeceğiz. 2 aylık bir süre içerisinde filmin çekimlerini tamamlamayı düşünüyoruz. Kahramanmaraş halkının bu projeye destek vermesini istiyoruz. 7’den 70’e herkesin bu filmde oynamasını istiyoruz.

ELİF ANA KİMDİR?
Sağlığında insanların yardımına koşmasıyla tanınan ve ermiş olduğuna inanılan Elif Ana'nın asıl adı Elif Sungur'dur. 1991 yılında vefat edene kadar Akdemir köyünde yaşamıştır. Yaşadığı köyde bulunan türbesi, her yıl yurt içinden ve yurt dışından yüzlerce ziyaretçi ağırlamaktadır.

Haber: Emre Akkış

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2021, 16:13

Ahmet Güneçıkan

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çiçek Sakallı
Çiçek Sakallı - 3 hafta Önce

Gerçekten bu filimde oynamayı çok istiyorum çağlayanceritte yaşıyorum 16 yaşındayım

Leyla KÖKER
Leyla KÖKER - 2 hafta Önce

GÜNLERDEN CUMA GÜNÜ KAHRAMANMARAŞ ÇAĞLAYAN CERİT ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİNDE OYUNCU BİR ÖĞRENCİ ARIYIRDUNUZ ELIF ANA FİLMİ İÇIN VE BENDE BU FİLME KATILMAK ISTIYORUM ARADIĞINIZ KİŞİ BELKİ BEN OLABILİRİM

Bağdat
Bağdat - 1 hafta Önce

Lütfen filme alin

SIRADAKİ HABER