Dulkadiroğlu Belediyesi aşı olan gençlere bisiklet hediye etti

Sosyal belediyecilik anlamında farkını ortaya koyan Dulkadiroğlu Belediyesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında birinci doz aşısını yaptıran 15 gence çekilişle bisiklet hediye etti.

Dulkadiroğlu Belediyesi aşı olan gençlere bisiklet hediye etti

Kahramanmaraş’ta aşılama oranı yaşlı ve orta yaşlılarda önemli seviyeye ulaşırken, gençlerde ve çocuklarda bu oranın düşük olması nedeniyle Dulkadiroğlu Belediyesi, Dulkadiroğlu İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Dulkadiroğlu Kaymakamlığı iş birliğinde aşı kampanyası düzenlendi. Aşı konusunda farkındalık oluşturmak, gençleri aşıya teşvik etmek isteyen kurumlar, kampanya kapsamında 22 Eylül 15 Ekim tarihleri arasında 1.doz aşısını yaptıran 30 yaş altı gençler için bisiklet çekilişi yaptı.

Çekilişte şanslı 15 genç bisikletin sahibi olurken, Dulkadiroğlu Gençlik Merkezinde düzenlenen törenle gençler bisikletleriyle buluşturuldu. Törene; Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir Okatan, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Şahin Avşaroğlu katıldı. Törende konuşan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, “Pandeminin gücünü kırabilmek için biz de Dulkadiroğlu Belediyesi olarak üstümüze düşen vazifeyi bu şekilde yerine getirmiş oluyoruz. Tüm bisiklet sahiplerine hayırlı uğurlu olsun” dedi.

"15 ADET BİSİKLETİMİZİ TESLİM ETTİK"

Başkan Okay, konuşmasının devamında şu ifadeler yer verdi: “İlçemiz sınırları içerisinde Ekim ve Kasım aylarında belli bir yaş periyodundaki gençlerimizin arasında çekilişle Dulkadiroğlu Kaymakamlığımızın riyasetinde, Sağlık ilçe Müdürlüğümüzün organizasyonunda böyle bir çalışma yaptık ve kurada çıkan kardeşlerimize bugün 15 adet bisikletimizi teslim ettik. Tabii burada bizim amacımız koronaya karşı toplumun duyarlılığı, aşının önemi ve pandemi ortamından biran önce çıkabilmek. Biz de bu kapsamda Dulkadiroğlu Belediyesi olarak üstümüze düşen vazifeyi bu şekilde yerine getirmiş oluyoruz. Ben tüm bisiklet hak sahiplerine hayırlı uğurlu olsun. İnşallah tez zamanda koronanın bütün etkilerinden kurtulmayı Rabbim bize nasip eder.”

“GÜZEL BİR ORGANİZASYON OLDU”

Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir Okatan ise; “Bildiğiniz gibi toplumumuzda aşılama oranı yaşlılar ve orta yaşlılar için tamamlandı. Gençlerimizin ve çocuklarımızın aşılanması daha önemli hale geldi. Dolayısıyla gençlerimizi aşıya teşvik etmek, bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla bir Dulkadiroğlu Belediyemizle işbirliği içerisinde bir kampanya düzenlemeyi düşündük. Ve baktığımız zaman güzel bir organizasyon oldu” ifadelerini kullandı.

Haber: Abdulsamet İspir

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2021, 12:45

Abdulsamet İspir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER