Cumhuriyet Bayramı Kahramanmaraş’ta coşkuyla kutlandı

Kahramanmaraş’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98’inci yıldönümü düzenlenen törenlerle coşkuyla kutlandı. Törenei siyasiler, öğrenciler ve vatandaşlar tarafından katılım yoğun oldu.

28 Ekim’de Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlayan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, valilik makamında Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun’un tebrikleri kabul etmesiyle devam etti. Gerçekleştirilen bayramlaşma programına kurum müdürleri, bakanlık yetkilileri, siyasi parti ile STK temsilcileri, ilçe belediye başkanları ve ilçe kaymakamları katıldı. Etkinlikler daha sonra Trabzon Caddesi üzerinde gerçekleştirilen “Kutlama ve Geçit Töreni” ile devam etti. Törene, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı İlker Yazıcı, KSÜ Rektörü Niyazi Can, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Celalettin Güvenç ve Ahmet Özdemir, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, siyaset ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kurum müdürleri ile vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajının okunmasıyla devam etti. Ardından Vali Ömer Faruk Coşkun günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

“CUMHURİYETİ İLELEBET KORUMAK HERKESİN ORTAK VAZİFESİDİR”

Vali Coşkun, konuşmasında, Cumhuriyetin bir milletin her türlü imkansızlığa rağmen vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla elde edilen büyük bir zafer olduğunu söyledi. Atatürk'ün "En Büyük Eserim" dediği Cumhuriyeti ilelebet korumak, ülkenin ve milletin geleceği için çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde fedakarlıkta bulunmanın herkesin ortak vazifesi olduğunu vurgulayan Vali Coşkun, şunları kaydetti: "Bu ülkenin ortak geçmişi ve geleceğini paylaşan, tasada ve sevinçte bir olan fertleri olarak, Cumhuriyetimizin kazanımlarına sahip çıkmak, birlik ve beraberlik içerisinde geleceğe yürüyerek medeniyet yarışında daima en ön saflarda yer almak, Cumhuriyeti ve bu cennet vatanı bizlere miras bırakan atalarımıza ve gelecek nesillerimize karşı borcumuzdur."

Konuşmanın ardından öğrenciler, günün anlam ve önemini anlatan şiirleri okudu, halk oyunu gösterisi sergilendi.

Program, resmi geçit töreni ile son buldu.

Haber: Abdulsamet İspir

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2021, 18:04

Ahmet Güneçıkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER