Büyükşehir’den eylül ayı olağan meclis toplantısı

Büyükşehir’den eylül ayı olağan meclis toplantısı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı olağan meclis toplantısı yapıldı. Açılış ve yoklamanın ardından Ağustos ayı meclis toplantısının özeti okunarak karara bağlandı.

 

Büyükşehir Belediye Meclis Başkanvekili Cemal Tanrıverdi başkanlığında toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi şu maddeleri görüştü.

1-Özel Kalem Müdürlüğünün, ‘Elbistan Kadın ve Yaşam Merkezi’ projesine dair işbirliği protokolünün imzalanması için Büyükşehir Belediye Başkanına imza yetkisi verilmesi ile ilgili teklifi Hukuk Komisyonuna havale edildi.

2-Emlak ve İstimlâk Dairesi Başkanlığının Onikişubat İlçesi Fatmalı Mahallesi 106 ada 105 nolu parselde kayıtlı Fatmalı Belediyesi eski hizmet binasının Büyükşehir Belediyemize ait kısmının İl Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsisi ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

3-Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının İLBANK tarafından yürütülen “Yerel Yönetimler Altyapı Geliştirme Projesi” kapsamında kullanılacak kredi için Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgili teklifi Hukuk Komisyonuna havale edildi.

4- Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının ek ödenek ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

5-İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Elbistan İlçesi Büyükyapalak Mah. 1111, 1112, 1113 parsellerde 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

6-İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Elbistan İlçesi Büyükyapalak Mah. 3055 nolu parselde 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

7-Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığının hizmet alımı yoluyla otobüs ve minibüs kiralama ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

8-Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığının Plaka devri ücretleri ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

9-Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığının Türkoğlu İlçesine ait 1070,00 m2 yüzölçümlü kütüphane ve taziye evi binalarının Büyükşehir Belediyesine bedelsiz devri ile ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

10-Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığının Onikişubat İlçesi Hayrullah Mah. 6620 ada 3 nolu 2922,18 m2 nin satışı ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

11-Özel Kalem Müdürlüğünün Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliğine üyelik ile ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

12-Özel Kalem Müdürlüğünün Afşin İlçesinde yeni düzenlenen meydan Şehit Er Ömer Erüstün’ün, Andırın İlçesinde yeni yapılan parka Şehit Uzman Onbaşı Ahmet Bıçakçı’nın ve Önsen Mahallesinde yapılacak olan yeni parka Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ökkeş Korkmaz’ın, isminin verilmesi ile ilgili teklifi Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edildi.

Bu gündem maddelerinin ardından ilave gündem maddelerine geçildi ve gündem dışı gelen maddeler tek tek görüşülerek çeşitli komisyonlara havale edildi.

Başkanvekili Tanrıverdi Meclis’i kapatmayacaklarını ifade ederek ikinci oturumun 18 Eylül Cuma günü saat 14.30’da toplanacağını duyurarak oturuma ara verdi.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER