banner263

Bu kurs bölgede ilk

Çiftçilerin ve silaj makinası sahiplerinin yoğun talebinin ardından bölgenin ilk “Silaj Makinası Operatör Yetiştirme Kursu” Kahramanmaraş’ta açılacak.

Bu kurs bölgede ilk

Onikişubat İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Suzan Abdülhakim Bilgili Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle açılacak olan kurs, 5 Nisan 2021 tarihinde başlayıp 9 Temmuz 2021 tarihinde sona erecek. 78 saat sürecek eğitimin en az  48 saatlik kısmı uygulamalı olarak verilecek. Şu ana kadar kendi yürür silaj makinası kullananlar operatör belgesiz kullanırken, açılacak kurs sayesinde daha verimli ve bakımlı olarak hizmet etmeye devam edecek.

“BU BELGE OLMADAN TRAFİĞE DE ÇIKAMIYORLAR”

Suzan Abdülhakim Bilgili Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Bülbül, açıklacak kursla ilgili gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Bülbül konuşmasında şu ifadeler yer verdi: “Kendi Yürür Silaj Makinası bu belge olmadan kullanılamıyor. Çiftçilerimiz bu noktada sıkıntı yaşayorlardı. Biz de İlçe Tarım Müdürlüğü ile böyle bir organizasyon düzenledik. Şu anda başvurular devam ediyor. İnsanlar bu belge olmadan trafiğe de çıkamıyorlar ve araç zarar gördüğünde ehliyeti olmayanlara kasko ödeme yapmıyor. Kursta uygulanacak program içerisinde ayar, bakım çevre ve güvenlik ile ilgili konulara daha fazla önem verilecek. Ayrıca kursa katılacak kursiyerlerden operatörlüğün gerektirdiği işler yapacak fiziksel özelliklere sahip olduğunu gösterir sağlık raporu istenecek” ifadelerini kullandı.

Haber: Abdulsamet İspir

Kübra Şimşir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER