banner263

Bir zamanların gözde mekânıydı, şimdi ise tinercilerin uğrak noktası oldu

Kahramanmaraş’ta bir zamanların en gözde mekânlarından olan meşhur ‘Kent Taksi’ durağının hemen yanında bulunan bina, atıl vaziyetteki görüntüsüyle rahatsızlık oluştururken, iddiaya göre özellikle geceleri uyuşturucu satıcılarının ve tinercilerin uğrak mekânı haline geldi.

Onikişubat İlçesi, Yörükselim Mahallesi sınırları içerisinde yer alan ve geçmiş yıllarda kentin en işlek ve uğrak noktalarından olan Akdere Caddesi üzerinde bulunan bina, atıl durumda olması nedeniyle kent merkezinde kötü bir görüntü kirliliği oluşturuyor. Adeta çürümeye terk edilen bina, uyuşturucu ve uyarıcı madde kullananlarında mekânı haline dönüşürken, mahalle sakinleri hem Tarihi Kale’ye hem de Sütçü İmam Türbesi’ne oldukça yakın bir konumda olan binanın bir an önce temizlenerek, topluma kazandırılmasını istiyor.

“BURANIN BİR AN ÖNCE TEMİZLENMESİNİ İSTİYORUZ”
Binanın durumuyla ilgili konuşan Gazipaşa eski Mahalle Muhtarı Erol Tanış, binanın tamamen tinercilerin kullandığı bir yer haline geldiğini belirterek, şunları söyledi: “Şu anda Yörükselim Mahallesi Akdere Caddesi içerisindeyiz. Bir zamanlar Kahramanmaraş’ın tarihine ışık tutmuş Kent taksi durağının yanındaki binadayız. Bina tamamen tinercilerin, balicilerin, uyuşturucu satıcılarının mekânı olmuş durumda. Mahalle sakinlerimiz bu durumdan çok rahatsız. Burası günlük yüzlerce aracın geçtiği bir konumda. Buranın bir an önce temizlenmesi ve topluma kazandırılmasını bekliyoruz.” 

Haber: Burhan Karagöz

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2021, 17:00

Ahmet Güneçıkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER