Bir tarafta can pazarı, bir tarafta ‘insafsız’lık!

Kahramanmaraş’ta intihar teşebbüsünde bulunan şahıs uzun süren ikna sonucu sağ salim indirilirken, o anları adeta film gibi izleyen kalabalık ise insafsızlığıyla pes dedirtti. ‘Atlar-atlamaz’ diye iddiaya bile girilirken, bir vatandaşın ‘Sevgilisini vermemişlerdir ondan çıkmıştır, atlamaz. Sahtekar, yalan o ya atlayacak olan beklemezdi” ifadeleri insanlığın öldüğünü gösterdi.

Bir tarafta can pazarı, bir tarafta ‘insafsız’lık!

Sık sık intihar girişimlerine ev sahipliği yapan Kahramanmaraş İl Özel İdaresi, bir intihar girişimine daha konu oldu. Öğle saatlerinde psikolojik bunalıma girdiği iddia edilen bir şahıs, İl Özel İdaresi’nin 14’ncü katına çıkarak intihar girişiminde bulundu. Şahsın intihar edeceğini duyan annesi de olay yerine gelirken, büyük bir korku içinde ikna çalışmasına katıldı. Uzun süre ikna edilemeyen şahıs, zaman zaman vücudunun tamamını dışarı çıkararak çevredeki vatandaşları korkuttu. Ekiplerin yaklaşık bir saat süren ikna çabası sonuç verdi ve şahıs güvenli bir şekilde çıktığı pencereden indirildi. Şahıs, sağlık ekipleri tarafından hastaneye götürüldü.

İNSAFSIZ KALABALIK!

Şahsın intihar girişimi kısa sürede Trabzon Caddesi’nde bulunan bütün herkesin dikkatini çekti. Hemen hemen bütün gözler olay yerine çevrilirken, yoldan geçenler de işi gücü bırakıp film izlercesine olayı izlemeye başladı. Bazı vatandaşların kendi aralarında ‘atlar-atlamaz’ diye iddiaya bile girmesi tepki çekerken, bir vatandaşın ‘Sevgilisini vermemişlerdir ondan çıkmıştır, atlamaz. Sahtekar yalan o ya atlayacak olan beklemezdi” ifadeleri adeta ‘insanlık öldü’ dedirtti. Bazı yaşlı kadınlar intihar teşebbüsünde bulunan gence, “Allah’ım dertlilere deva ver, hastalara şifa ver, bu gençlere iman ver” ifadeleriyle dua etti. İntihar teşebbüsünün Cuma namazı vaktine denk gelmesi de ifadelere yansıdı. Bir vatandaş, “Oğlum kayarsın filan bir şey olacak gir içeri. Namaza gidicik namaza, hadi in abdest al da namaza gidek yürü” şeklinde intihar teşebbüsünde bulunan gence seslendi.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2021, 16:40

Ahmet Güneçıkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER