‘Bi hareketine bakar hayat’

Kahramanmaraş’ta ‘Bi hareketine bakar hayat’ projesi kapsamında polis ve jandarma kontrol noktalarında uygulama yapıldı. Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun’un da katıldığı uygulamada sürücülere emniyet kemerinin önemi anlatıldı.

Türkiye'deki trafik farkındalığının artırılmasını sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdüren İçişleri Bakanlığı, ‘Bi Hareketine Bakar Hayat” ana temalı yeni bir trafik kampanyasını hayata geçirdi. Kampanya kapsamında ülke genelinde eş zamanlı olarak polis ve jandarma kontrol noktalarında uygulamalar yapılarak, sürücülere emniyet kemerinin önemiyle ilgili bilgiler verildi. Bu çerçevede Kahramanmaraş’ta da uygulamanın adresi Gaziantep yolu polis kontrol noktası ile Hacı Mustafa Mahallesi mevkiinde ki jandarma kontrol noktası oldu. İlk olarak Gaziantep yolunda başlayan uygulamada Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, sürücülere emniyet kemeri takmaları konusunda uyarılarda bulunarak, bilgilendirici el broşürü dağıttı. Ardından Aksu köprüsü civarındaki jandarma kontrol noktasına geçen Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, burada da sürücülerle sohbet ederek, emniyet kemerinin önemini anlattı.

VALİ COŞKUN: EMNİYET KEMERİ CAN KAYBI RİSKİNİ YÜZDE 45 AZALTIYOR
Uygulamayla ilgili değerlendirmelerde bulunan Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, şunları söyledi: “Bilindiği üzere İçişleri Bakanlığımızın ‘Bi hareketine bakar hayat’ mottosuyla ülke genelinde eş zamanlı olarak emniyet kemeri kullanımına ilişkin bir farkındalık çalışması yürütülüyor. Bizde bugün kolluk kuvvetlerimizle birlikte burada sürücülerimize emniyet kemeri kullanımına ilişkin bir çalışma yürüttük. Gördüğümüz kadarıyla bütün sürücülerimiz emniyet kemeri kullanımı noktasında özel bir hassasiyet gösteriyorlar. Biz sürücülerimize mutlaka emniyet kemeri kullanmaları gerektiği hususunu tekrar hatırlatmış olduk. Özellikle trafikte emniyet kemeri kullanımı kaza sonrası can kaybı riskini yüzde 45 azaltıyor. Ağır yaralanma riskini de yüzde 60 azaltıyor. Dolayısıyla çok önemli. Lütfen emniyet kemerlerimizi kullanalım, ihmal etmeyelim.”

Programa; Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Özdurhan ile polis ve jandarma personelleri katıldı.

Haber: Emre Akkış

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2021, 17:55

Ahmet Güneçıkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER