Beyannamelerimiz tarihi bir vesikadır

Beyannamelerimiz tarihi bir vesikadır

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Veysi Kaynak Başbakan Davutoğlu tarafından 4 Ekim’de Ankara’da açıklanacak seçim beyannameleriyle ilgili net konuştu. Ülkenin her yönden gelişmesini sağlayan seçim beyannamelerinin Türkiye demokrasisi için tarihi bir vesika olduğunu söyledi.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Veysi Kaynak 1 Kasım Genel Seçim Çalışmaları çerçevesinde Manşet Gazetesini ziyaret etti. Kaynak ziyaretinde Kahramanmaraş’ta iki günlük gazeteden biri olan Manşet Gazetesinin içeriği ve yayın politikasıyla gurur duyduklarını belirtti. Manşet Gazetesinin memleketin sorunlarına ışık tutan bir gazete olduğuna dikkat çeken Kaynak aynı zamanda Manşet Gazetesinin kentin değerlerine sahip çıktığını da söyledi.

Yaklaşan seçimlerle ilgili de bilgiler veren Kaynak 1 Kasım seçimlerinin ülkeye istikrar, bölgeye hzur ve kalkınma hamlesinin tekrar başlamasına vesile olması temennisinde bulundu. 1 Kasım seçimlerinde milletvekili sayısının artarak meclise gireceklerine inandıklarını dile getirdi.

7 Haziran seçimlerine göre seçim çalışmalarının 1 Kasım’da çok kısa olduğuna da vurgu yapan Kaynak şöyle konuştu; “7 Haziran seçimlerinden çıkalı 4 ay oldu. O seçim atmosferi çok daha erken başlamıştı. Bu defa önümüzde çok kısa bir takvim süreci var. Bu seçim Cumhuriyet tarihinin ilk tekrarlanan seçimidir.45 günlük süre içerisinde hükümet kurulamadığı için Cumhurbaşkanı’nın öngördüğü şekilde Anayasanın 114 ve 116’ncı maddesine göre bir seçim hükümeti kuruldu.

7 Haziran’da 13 yıl boyunca ülkemize demokrasi, ekonomi, altyapı, özgürlükler, insan kavramı, tarım sektörü alanında neler yaptığımızı anlattık. 7 Hazirandaki seçimde çok kapsamlı bir beyannamemiz vardı. Bun da hem yapılanlar hem de yapılacak olanlar, gelecekte nasıl bir devlet tasarladığımızı anlatıyordu.  

Beyannamede HDP’nin barajı aşıp aşamaması tartışmaları, Fetullah Gülen hareketinin ülkemize yönelik akıl almaz insafsız yıkıcı muhalefet çalışmalarına karşı neler yapabileceğimizle ilgili bilgilendirmeler vardı.

Yeni dönem seçim beyannamemizi ise Sayın Başbakanımız 4 Ekimde Ankara’da açıklayacak. AK Parti’nin tüm seçim beyannameleri Türk demokrasisi için tarihi birer vesikadır.

AK Parti tüm seçim beyannamelerinde neler söylemişse hepsini yerine getirmiştir. Bunları hükümet programı haline dönüştürmüştür. Hükümet programında söylediklerinin yüzde 90’ını yerine getirmiştir. Bu beyannamede yine halkımızın üstünlüğünü isteyeceğiz en temel şartı ise ülkenin istikrarı için çalışacağız.

Geçtiğimiz 13 yılda tek başına istikrarın sağladığı iktidar imkânıyla

hangi hamleleri yaptığımız milletimizin gözünün önünde. Tek başına iktidar olmayı yeniden istikrar için istiyoruz.

Bizim milletimiz adaletle hükmedilmesi gereken bir inançtan geliyor. Milletimiz adaletsiz yapılan işlere müsaade etmez. Her gün bir asker ve polis şehit oluyor. Bu meselenin oluşan istikrar yokluğunun da katkısı olduğunuz düşünüyoruz. En önemli problem güneyimizdeki Suriye’de oluşan büyük devlet boşluğundan istifade eden PYD, DEAŞ gibi terör örgütlerinin temin ettiği silahlarla h

aince saldırılarda bulunulmasıdır. Türkiye Cumhuriyeti bu sorunları aşacak güçtedir. Türkiye’nin coğrafi sınırları içerisinde 780 bin kilometrekare alan içersinde devlet otoritesinden başka hiçbir otoriteye izin verilmemiştir. Bunlar sivil masum halkı ayırarak sadece örgüte, devlete isyan eden devlete başkaldıranlar tarafından polise askere koruyucunun canına kastedilmiştir.

Terör önemli bir şekilde darbe yemiştir. Ülkemizin ise belli bir bölgesinde bir terör olayı yaşıyoruz. Bu terör olayları neticesinde vatandaşlarımızın huzur içerisinde yeniden seçime gitmesi için güvenlik güçleri gereken önlemleri aldı. Baskıyla zorla dayatmayla silah zoruyla verilen oyların demokrasimizi sakatlamasına izin veremeyiz. 1 Kasım seçimlerinin bu açıdan çok önemli olduğunu bir kez daha söylüyorum.” 

Haber: Mücahit Dalkara

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER