Bayramda canlar yanmasın

Bayramda canlar yanmasın

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala sokağa çıktık. Vatandaşların bu mutlu günlerde bayram mesajlarını ve sevdiklerine söylemek istediklerini Manşet Gazetesi haber ekibi olarak sizlerle paylaştık.

Ramazan Bayramı’nı geride bırakmamızın ardından şimdi sıra Kurban Bayramı’nda. Her kurban bayramında olduğu gibi bu bayramda da anne babanın eli öpülecek, kurbanlar kesilecek, mezarlıklar ziyaret edilecek, eş dost akraba ziyaretleri gerçekleştirilecek. Bayrama sayılı günler kala vatandaşların çoğu hazırlıklarını tamamlamış durumda. Kimisi kurbanlık alma peşinde, kimisi bayramlık alışverişinde kimisi de farklı şehirlerde olduğu için ailesini ziyaret etmek için otobüs bileti kuyruğunda. Manşet Gazetesi haber ekibi sokağa çıkıp vatandaşların bayram mesajlarını gazete sütunlarına taşıdı. Çoğu vatandaş tüm Türkiye’de barış ve sevgi istedi. Sevdiğine gazetemiz aracılığıyla mesaj gönderenler de oldu. Çoğu vatandaş ise terör olaylarının biran önce bitmesini, ana kuzularının canlarının yanmamasını temenni etti. İşte Kahramanmaraş sokaklarında vatandaşlarla gerçekleştirdiğimiz röportaj:

İbrahim Ceyhan Herkese sevdikleriyle birlikte hayırlı, huzurlu bir bayram geçirmesini diliyorum. İnşallah bu bayram hayırlara vesile olur.

Rukiye Tüysüz Tüm İslam âlemine hayırlı bayramlar diliyorum. Savaşsız barış içinde geçmesini temenni ediyorum.

Hasan Küçük Tüm İslam âleminin bayramı kutlu olsun. Hayırlara vesile olur inşallah. Özellik de buradan Beyza’nın bayramını kutluyorum ve onu çok seviyorum.

Sezer Türker Türk İslam âleminin en içten dileklerimle bayramını kutluyorum. Terörü kınıyorum. Tüm şehit ailelerine başsağlığı diliyorum. Bayramın herkese hayırlara vesile olmasını istiyorum.

Ertuğrul Görgü Tüm İslam âleminin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Hayırlara vesile olmasını diliyorum. Esra senin bayramını ayrı kutlamak istiyorum seni seviyorum.

Tuğçe Vayvay Tüm İslam âleminin bayramını kutluyorum. Hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ailemi çok seviyorum.

Halil Cihangiroğlu Türk İslam âleminin bayramı hayırlı olsun terör dursun anne ve babaların yüreği yanmasın. İnşallah bu bayramda bütün kötülüklerin durmasına vesile olur.

Mehmet Doğanduran Terör dursun ülke rahatlasın 90 yıl öncesine dönmek istemiyoruz. İslam âleminin bayramını kutluyorum. Sivas ta hemşire olan kızımın da bayramını kutluyorum.

Bekir Danyıldızı Öncelikle bütün Müslümanların Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum. İnşallah bu bayram ülkemize huzur getirir.

Mustafa Tanyolu Kurban Bayramı tüm İslam âlemine huzur, mutluluk ve hayır getirsin. Buradan tüm Müslümanların bayramını kutluyorum. İnşallah güzel bir bayram olur.

Yasin Polat Tüm İslam coğrafyasının mübarek Kurban Bayramı’nı kutlarım. Bu bayram inşallah son dönemde ülkemiz de yaşanan terör belasının durmasına vesile olur. Tüm akrabalarımın bayramını kutluyorum.

İbrahim Özyeşildağ Kurban Bayramı’nın bütün sevdiklerime hayırlı uğurlu olsun inşallah sevdiklerimizle daha nice bayramlar görürüz. Bayramın gelmesiyle birlikte bu terör laneti umarım artık son bulur.

Abdullah Yıldız Bayramın tüm İslam alemine hayır getirmesini diliyorum. İnşallah insanların sevdikleriyle birlikte geçirdiği dolu dolu bir bayram yaşarız.

Bünyamin Nurdoğan Öncelikle buradan tüm sevdiklerimin, arkadaşlarımın Kurban Bayramı’nı kutluyorum. İnşallah bu bayram herkes sevdikleriyle birlikte güzel bir bayram geçirir.

Mesut Ardıç Tüm Türk İslam âleminin Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Bayram vesilesiyle inşallah ülkemiz rahata huzura kavuşur.

İbrahim Pekemen Allah\'u Teâla bu mübarek Kurban Bayramınızı hayırlı işlerinizin başlangıcı olarak kabul etsin. Kurban Bayramınız hayırlı ve mübarek olsun.

Hacı Bayram Göçer Bütün İslam coğrafyasının mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Herkese sevdikleriyle birlikte huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmesini diliyorum.

Kübra Demir Birkaç aydır tüm Türkiye yasta. Biran önce bu olayların bitmesini ve Tüm ülke birlik ve beraberlik içinde huzur içinde yaşasın. Tüm Kahramanmaraşlıların ve ailemin bayramını kutluyorum.

İbrahim Ahmed Öncelikle Türkiye’de ki herkesin bayramını kutluyorum. Tüm İslam alemine hayırlı olsun diyorum. Türkiye’de öğrenciyim bayramda ailemin yanına gidemiyorum buradan Afrika’da yaşayan aileme selam gönderiyorum bayramlarını kutluyorum. Anne seni çok seviyorum.

Şeyma Karakuzu Türkiye’de yaşanan terör olaylarını şiddetle kınıyorum. .Terör durmadığı sürece biz bayram yaşayamayacağız. Kahramanmaraşlı vatandaşların kurban bayramını kutluyorum.

Sebiha Türkoğlu Ailem başta olmak üzere Kahramanmaraşlı vatandaşların kurban bayramını kutluyorum. Büyüklerimin ellerinden öpüyorum. Bayramın bize barış getirmesini ve terör olaylarının durmasını istiyorum.

Özlem Açıkel İslam âleminin kurban bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Bayramlar birlik, beraberlik, barış ve kardeşliğin simgesidir. Bu vesileyle teröründe bitmesini istiyorum.

Serkan Oruç Özellikle son zamanlarda ki şehit haberlerinden sonra her ne kadar sevdiklerimizle beraber olsak ta içimiz yanıyor. Buruk bir kurban bayramına giriyoruz. Tüm İslam âleminin Kurban Bayramı Mübarek olsun.

Ahmet Oruç Şehitlerimizden dolayı bu bayramı tam anlamıyla yaşayacağımızı düşünmüyorum. Şehit ailelerine başsağlığı diliyorum.

İlhan Çetin Bu bayramın iyi güzel ve huzurlu geçmesini istiyorum. İnşallah bu bayram kan dökülmez. Şehit ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Mehmet Örer Bütün Türkiye’mize sağlık esenlikler dilerim. Bütün vatandaşlarımıza Kurban Bayramı’nın mübarek olmasını dilerim. Dost, ahbap birbirleriyle bayram dolasıyla kaynaşmasını istiyorum.

Ahmet Özdemir Bayramda ülkenin rahatlamasını temenni ediyorum. Malatya’da ki askerlik görevini yapan oğlum Muhammet Özdemir’in bayramını kutluyorum.

Süleyman Hıdır

Tüm İslam âleminin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutlarım. Kesilen kurbanların fakirlere dağıtılmasını istiyorum.

Cemal Alkoş Bayramın huzurlu geçmesini istiyorum. İnsanların mutlu olarak geçirmesini temenni ediyorum. Kurban Bayramının anlamını yitirdiği insanların manevi değerlerden uzaklaştılar ve Kurban Bayramını etten ibaret olarak görüyorlar.

Akif Akçamuz Bayramda sağlık mutluluk huzurlu istiyorum. İnşallah hayırlı bir bayram olur. Buradan askerdeki kayın biraderime selam gönderiyorum. Kurban Bayramını kutluyorum

Haber: Emre Akkış

Fotoğraf: Kübra Dilbirliği

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER