Bayram yaklaştı kömür alan yok!

Bayram yaklaştı kömür alan yok!

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Kahramanmaraş’ta mangal kömürü satışları başladı. Geçmiş yıllarda mangal kömürüne olan rağbetin bu bayramda azaldığını dile getiren kömürcü esnafı Durdu Mehmet Pancar, mangal kömüründe satışların durgun olduğunu söyledi.


Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte Kahramanmaraş’ta mangal kömürünün satışları başladı. Kurban Bayramı’nda mangalda, kebap yapmak isteyen vatandaşlar, mangal kömürü satan esnafların yolunu tuttu. Mangal Kömürü satan esnaflar, her vatandaşın bayramda evine aldığı ilk şeyin mangal kömürü olduğunu belirterek, “Kurban Bayramı geliyor. Millet kebap yemek için kömür alıyor” dedi.

‘HALKIMIZ UCUZ KÖMÜR ALMASIN’
Kahramanmaraş’ta kömürcülük işiyle uğraşan esnaf Durdu Mehmet Pancar, son dönemde ki mangal kömürü satışlarını değerlendirerek Kurban Bayramı’na az bir süre kala satışların çok durgun olduğunu söyledi. Pancar, sözlerine şu şekilde devam etti: “Her yıl mangal kömürü alımında düşüş var. Daha çok marketlerle çalışıyoruz. Marketler her yıl mangalkömürünü 15-20 gün öncesinde alıyor. Vatandaşlarda bayrama son 2 gün kala kömürünü alıyordu. Halkımız ucuz kömürden kaçsın. Kül, çatlama olayı olduğu için mangal kömürü alırken dikkat edilmesi lazım. Portakal kömür alınmalı. Ayrıca kömür kabuklu olmamalı. Kabuklu olursa çatlama yapar. Fırından alınan kömür kâğıt gibidir. Çabuk yanar. Bizim kömürlerimiz daha sağlıklıdır.” Haber: Emre Akkış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER