Başkan Okay’ın müjdesini verdiği proje ihaleye çıktı!

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’ın geçtiğimiz aylarda gençlerle buluşma programında müjdesini verdiği hafif raylı sistemin alt yapısının yer alacağı Pekeller Kavşağı köprülü kavşak projesi ihaleye çıktı.

Başkan Okay’ın müjdesini verdiği proje ihaleye çıktı!

Geçtiğimiz aylarda Cevizli Park’ta geleceğin söz sahibi gençlerle bir araya gelerek, onların talep ve önerilerini dinleyen Başkan Okay, burada genç bir öğrencinin Kahramanmaraş’ta neden raylı sistem olmadığı sorusu üzerine, şehrin ulaşımına ve trafiğine katkı sunacak raylı sistem için belirli bölgelerde yapılan yol çalışmalarında raylı sistemin alt yapısını oluşturduklarını dile getirmişti. Bu çerçevede ise Sakarya Mahallesi’ndeki Pekeller Kavşağı olarak bilinen Tevfik Kadıoğlu Bulvarı’na yapılacak Köprülü Kavşak Projesi’nde hafif raylı sistemin olacağının müjdesini veren Okay, “İleride İnşallah bu hafif raylı sistem Kahramanmaraş’ımızda da olacak. Şimdiden bunun sorun çıkarmayacak şekilde alt yapısını oluşturuyoruz” ifadelerini kullanmıştı. Okay’ın bu sözleri sonrası şehrin ulaşımını modernleştirecek hafif raylı sistemin alt yapısının yer alacağı Pekeller Kavşağı Köprülü Kavşak Projesi için Büyükşehir Belediyesi tarafından ihaleye çıkıldı.

13 EKİM’E KADAR TEKLİF VERİLEBİLECEK!

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre, Tevfik Kadıoğlu Bulvarı Tünel Kavşak ve Yol yapım işi, 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19’uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacak. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası 2. kat ihale salonunda yapılacak olan ihaleye 13 Ekim Çarşamba günü saat 10.00’a kadar teklif verilebilecek. İhale sonrası sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 60 gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacak. İlanda işin teslim tarihi ise yer tesliminden itibaren 270 takvim gün olarak belirtildi.

Haber: Abdulsamet İspir

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2021, 16:46

Ahmet Güneçıkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER