Başkan Mahçiçek’ten Gaziler Günü mesajı

Başkan Mahçiçek’ten Gaziler Günü mesajı

Kahramanmaraş Merkez İlçe Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Mahçiçek, gazilerin, Türk milleti için onur kaynağı olduğunu belirtti.

Gaziliğin, Türk milleti için şehitlikten sonraki en önemli makam olduğunu kaydeden Mahçiçek, vatan savunmasında gözlerini kırpmadan canlarını ortaya koyan tüm gazileri minnetle andıklarını kaydetti.

Türk tarihinde ayrı bir yeri olan Sakarya Zaferi’nin ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e gazilik unvanı ve mareşallik rütbesi verildiğini anımsatan Mahçiçek, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Milletimizin uhdesinde şehitlikten sonra gelen en önemli makam hiç kuşkusuz gaziliktir. Vatan savunması için seve seve canlarını ortaya koyan, göğsünü siper eden, üstün bir cesaret ve feragat örneği gösteren gazilerimiz hepimizin onur kaynağıdır. Bilindiği üzere Sakarya Meydan Muharebesiyle birlikte kazanılan eşsiz zaferin ardından Türkiye Büyük Millet Meclisimiz 19 Eylül 1921 tarihinde Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e, gazilik unvanıyla birlikte mareşallik rütbesi vermiştir. İşte o tarihte büyük anlam kazanan bu gün, kadirşinas milletimizin gazilerimize duyduğu şükran ve minnetin en açık göstergesidir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi; ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmetle, hayatta olan, gazilerimizi ve onların saygıdeğer ailelerini şükranla anıyor, saygılar sunuyorum.”

Haber Merkezi

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER