Başkan Erkoç, yeni eğitim-öğretim dönemini kutladı

Başkan Erkoç, yeni eğitim-öğretim dönemini kutladı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, 2015-2016 Eğitim-Öğretim dönemini, kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Erkoç mesajında, “2015-2016 Eğitim-Öğretim dönemine başlamanın heyecanını, sevincini ve coşkusunu, değerli öğretmenlerimiz, velilerimiz ve sevgili yavrularımızla birlikte paylaşıyoruz” dedi.

EN BÜYÜK ÖNCELİĞİMİZ EĞİTİM

Yeni öğretim yılının değerli öğretmenlerimize, geleceğimizin güvencesi olan sevgili öğrencilerimize ve ailelerine hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyor, geleceğimizi emanet edeceğimiz değerli çocuklarımızın ve gençlerimizin yeni dönemde yeni başarılara imza atmalarını diliyorum diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç, “Şehrimizde yaşam kalitesini arttırmak adına yaptığımız her yatırımda, eğitim en büyük önceliğimiz oluyor. İkisini bir arada yürütmek ve koordineli olmak zorundayız. Kahramanmaraş Akdeniz\'in parlayan yıldızı oldu. Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri şehrimizden çıkıyor. Okul ve eğitim bizim için yol, su, asfalt, altyapı kadar önemli bunu öngörmek ve öncülüğünü yapmak da bizim görevimiz. Valiliğimiz ile yaptığımız protokol gereği eğitim alanında 20 milyon TL’lik yatırıma başladık. \" diye konuştu.

EĞİTİME 20 MİLYON TL\'LİK YATIRIM

İl genelinde ihtiyacı olan bölgelere okul yaptırmak için harekete geçen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, eğitim alanında yaklaşık 20 milyon TL\'lik yatırıma imza attı.

24 derslikli Onikişubat Saçaklızade Ortaokulu,

12 derslikli Onikişubat Oruç Reis Mahallesi İlkokulu,

24 derslikli Dulkadiroğlu Yahya Kemal Mahallesi Pansiyon ve İmam Hatip Lisesi,

12 derslikli Elbistan Esentepe Ortaokulu,

24 derslikli Türkoğlu Atatürk Yatılı Bölge Okulu,

12 derslikli Pazarcık Yavuz Selim İlkokulu ve Onikişubat Hacı Bayram Veli Spor Salonu

Haber Merkezi

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER