Balık sezonu açıldı, satışlar arttı

Kahramanmaraş’ta balık sezonunun açılmasıyla birlikte pandemiden sıkılan insanlar balık tutmaya yöneldi. Bu da olta satışları artırdı. Konuyla ilgili konuşan Atef Outdoor Av Malzemeleri Mağaza Sorumlusu Mustafa Dağ, olta satışlarındaki hareketliliğe yanı sıra kamp çadırı satışlarının da arttığına dikkat çekti.

Balık sezonu açıldı, satışlar arttı

Kentte av bayisi denince akla ilk gelen Atef Outdoor’un mağaza satış sorumlusu Mustafa Dağ, olta satışlarıyla ilgili şunları söyledi: “Mağazamızda balık tutma malzemesi olarak binbir çeşit ürün satıyoruz. Aradığınız her şey mağazamızda mevcut. İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde de insanlar sosyal aktivite olarak balık tutmaya ve doğada kamp yapmaya yönelidi. Bu da bizim işlerimizde hareketlenmeye yol açtı.

“DOLARDAN KAYNAKLI FİYATLAR ARTTI”

Ürünleri genelde yurt dışından ithal ettiğimiz için dolar bazlı geliyor, dolarda artış olduğundan dolayı da fiyatlarda hafif artış oldu. Ama Akdeniz bölgesinde en büyük bayi olduğumuz için bölgede en uygun fiyat bizde. Şu anda kamışlarımız 40 TL, olta makinaları 50 TL, kamp çadırlarımız ise 200 TL’den başlıyor bin 500’e kadar gidiyor.”

Haber: Abdulsamet İspir

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2021, 15:01

Ahmet Güneçıkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER