“Avrupa Birliği gibi Türk Birliği kurulmalı”

Türk Devletleri Teşkilatı ile ilgili konuşan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, “Yalnız olmadığımızı hissetmek çok güzel duygu. Bugünkü gelinen noktadan çok mutluyuz. Zaten kardeşlik budur. İnşallah bir gün siyasi birliktelik kurulacaktır diye düşünüyoruz. Aynı Avrupa Birliği gibi Türk Birliği de olursa bundan tabii ki çok mutlu oluruz” dedi.

“Avrupa Birliği gibi Türk Birliği kurulmalı”

Katıldığı programlar ve televizyon yayınlarında birbirinden önemli açıklamalarda bulunan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, bu kez ise Kanal 5 kanalının canlı yayın konuğu oldu. Burada gündeme ve Türkiye’nin dış politikasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Aycan, Türk Devletleri Teşkilatı’nın öneminden bahsetti. Dünya’da yaklaşık 300 milyon Türk olduğunu ve bu noktada tüm dünyadaki Türklerin birlik ve beraberliğini güçlendirmesi açısından Türk Devletleri Teşkilatı’nın önemli rol oynadığını ifade eden Sefer Aycan, “İnşallah daha iyi olacağız, kardeşliğimiz gelişecek, birlikteliğimiz ve beraberliğimiz gelişecek. Bu heyecanımız önümüzdeki dönemlerde çok daha büyüyerek gelişeceğini diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“İNŞALLAH BİR GÜN SİYASİ BİRLİKTELİK KURULACAKTIR”

Sefer Aycan, konuşmasında şu ifadeler yer verdi: “Kardeşliğimizi ve birlikteliğimizi hissetmek lazım. Biz tabii ki onlara karşı çok sıcak duygularla besleniyoruz. Bugünkü gelinen noktadan tabii ki çok mutluyuz. Zaten kardeşlik budur. Aynı heyecanı, aynı duygularla yaşamak, aynı şeye üzülmek, aynı şeyle sevinmek bunlar çok önemli. İnsanı insan yapan değerler. Birliktelik ve kardeşlikten gelen mutluluğu hep birlikte hissetmemiz lazım. Ve tabii ki birimize bir şey olduğu zaman hepimizin birlikte refleks gösterebilmesi, yalnız olmadığımızı hissetmek de çok güzel duygular. Bunların hepsi sosyal iyiliği sağlayacak konular. İnşallah daha iyi olacağız; kardeşliğimiz, birlikteliğimiz ve beraberliğimiz gelişecek. Bu heyecanımız önümüzdeki dönemlerde çok daha büyüyerek gelişeceğini diye düşünüyorum. MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, son grup toplantımızda ‘Türk Devletleri Teşkilatını milat olarak kabul ediyorum. Bu topluluğun bundan sonra çok daha iyi gelişmeler bekliyoruz. Bütün yüreğimizle destekliyoruz. Hedefimiz kızıl elma, ülkümüz turandır’ dedi. İnşallah bir gün siyasi birliktelik kurulacaktır diye düşünüyoruz. Aynı Avrupa Birliği gibi Türk Birliği de olursa bundan tabii ki çok mutlu oluruz. Yaklaşık 300 milyonluk Türk dünyası var ve Türkçe dünyada en çok konuşulan 5’inci dil.”

Haber: Abdulsamet İspir


Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2021, 16:57

Ahmet Güneçıkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER