Altın alacaklar dikkat!

Altın alınırken dikkat edilmesi gerekenleri anlatan Altın Satıcısı Mehmet Kürşat Fidan, vatandaşları dolandırılmaya karşı uyardı. Fidan, “Bizim sektörde maalesef dolandırıcılık çok üst safhada. İnsanlar bildikleri yerden, gördükleri yerden altın almalarına her zaman tavsiye ederiz” dedi.

Altın alacaklar dikkat!

Son zamanlarda dolar kurundaki hareketlilikle beraber altında da fiyat artışı meydana geldi. Önemli yatırım araçlarından biri olarak görülen altını alırken, dolandırılmaya karşı uyaran Altın Satış Danışmanı Mehmet Kürşat Fidan, Altının tamamen güvene dayalı bir iş olduğunu belirtti. Bu nedenle insanların altını bildikleri ve gördükleri yerden almalarını tavsiye eden Fidan, “Sektörümüzde altın üzerinde çok ciddi hileler yapılabiliyor. Bazen biz de burada karşılaşılaşıyoruz. Düşük ayar yapılıyor, 22 ayar patentini vurup satmaya çalışıyorlar, bu şekilde bizim sektörde maalesef dolandırıcılık çok üst safada. İnsanlar bildikleri yerden, gördükleri yerden altın almalarına her zaman tavsiye ederiz” dedi.

“ALTIN EN GÜVENİLİR YATIRIM ÜRÜNÜ”

İnsanların daha çok takı yönünde yatırım yapmayı tercih ettiklerini ifade eden Mehmet Kürşat Fidan, “İnsanlar Kahramanmaraş’ın kendi imalatı olan ürünleri daha çok tercih ediyorlar. Zevke göre farklı ürünler de tercih edenler var. Altın sürekli kendi rekorunu yenileyen bir yatırım ürün. En güvenilir yatırım ürünü, ondan dolayı sürekli artıcaktır” değerlendirmesinde bulundu.


 

Haber: Abdulsamet İspir

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2021, 17:59

Ahmet Güneçıkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER