Alperenlerden birlik beraberlik mesajı

Alperenlerden birlik beraberlik mesajı

Kahramanmaraş Alperen Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, son zamanlarda yaşanan terör olaylarına tepki ve aynı zamanda bir iyi niyet göstergesi olarak Doğu seferini yapan otobüs şoförlerine ve yolcularına karanfil dağıttı.

Türkiye’de son zamanlarda yaşanan terör olaylarına tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda tüm Türkiye’de vatandaşlar sokağa dökülerek teröre olan tepkisini dile getirmişti. Bu eylemlerin en büyüklerinden birini gerçekleştiren Alperen Ocakları, yaptığı basın açıklamaları ile teröre olan laneti dile getirmiş ve tüm Türkiye’ye birlik ve beraberlik mesajı vermişti. Bu tepkilere bir yenisini daha ekleyen Alperenler tüm Türkiye’ye örnek olacak bir eylem gerçekleştirdi. Doğu’ya giden otobüslerin taşlanması olayına tepki gösteren Alperenler, Kahramanmaraş Şehirlerarası Otobüs Terminali’ndeki Doğu’ya giden otobüs şoförlerine ve yolcularına karanfil dağıtarak Türk-Kürt kardeştir mesajı verdi. Bu eylemden bir hayli hoşnut olan yolcular tek tek Alperenlere teşekkür ettiler. Yapılan eyleme Alperen Ocakları Akdeniz Bölge Başkanı Fatin Rüştü Kayıran ve Kahramanmaraş Alperen Ocakları mensubu gençler katıldı.

‘BİNLERCE YILDIR BU VATAN TOPRAKLARI ÜZERİNDE BİRLİKTE YAŞIYORUZ’
Konuyla ilgi açıklamalarda bulunan Alperen Ocakları Akdeniz Bölge Başkanı Fatin Rüştü Kayıran, Kürt-Türk kardeştir diyerek tüm Türkiye’ye birlik beraberlik mesajı verdi. Biz Yemen’de, Çanakkale’de bu vatan için birlikte mücadele ettik diyen Kayıran, “Biz bu topraklarda binlerce yıldır Kürt kardeşlerimizle birlikte yaşıyoruz. Fakat son zamanlarda dış mihratlar, hainler ve provokatörler bir Kürt-Türk savaşı çıkartmak istiyorlar. Birçok yerde Kürt kökenli vatandaşlarımıza karşı yapılan saldırıları şiddetle kınıyoruz. Sonuç olarak biz biriz. Kitabımız, peygamberimiz, devletimiz, bayrağımız ve vatanımız bir. Biz Yemen’de, Çanakkale’de, milli mücadele da Kürt-Türk demeden bu vatan için savaştık. Bizler bu coğrafyayı beraber vatan yaptık. Birbirimizden kız aldık kız verdik. Kanımız kanımıza, terimiz terimize karıştı. Kimsenin bu birlikteliği bozması izin vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

‘PKK’YI KÜRTLERİN TEMSİLCİSİ SAYMAK KÜRTLERE HAKARETTİR’
PKK’nın ülkeyi bölmeye çalışan bir terör örgütü olduğuna da değinen Başkan Kayıran, PKK’yı Kürtlerin temsilcisi saymak Kürtlere hakarettir dedi. Kayıran, “Geçmişte Sevr’de Lozan’da Batı’nın içimize sokmak istediği fitneyi nasıl Kürt kardeşlerimizle birlikte kovduysak bugün de aramıza sokulmak istenen fitneyi tekrar birlikte kovmak zorundayız. Hepinizin bildiği PKK terör örgütüdür. PKK’yı Kürtlerin temsilcisi saymak Kürtlere hakarettir. Kürt haklarının savunacak bir kitle gerekirse bunun muhatabı kesinlikle PKK değildir. PKK, Sevr, Lozan gibi bizi bitirmeye yönelik yapılan anlaşmaların günümüzde ete kemiğe bürünmüş halidir. Bu ülkede bir Türk hangi hakka sahipse bütün Kürtlerde aynı hakka sahiptir. Kürt-Türk ayrımı yaparak, Kürtlere demokratik haklar vereceğiz diyerek ayrım yapan PKK ile müzakere değil mücadele edilmelidir. Biz Alperen Ocakları olarak bu vatan içinde hiçbir şekilde birliğimizin bozulmayacağını, bozulmaması gerektiğini göstermek amaçlı bugün burada böyle bir eylem yaptık. İnşallah bu eylemin verdiği mesaj yerine ulaşır ve vatanımızın üzerinde bulunan kara bulutlar dağılır” şeklinde konuştu.    

Haber: Serkan Ardıç 

Gül

Gül, gül ki gül yüzünde binlerce güller açsın Gül bahçesi gül yüzünden sevgi topla demet demet Sevgide güller açsın, güller sevgi dağıtsın Sevgiyle bakıyor gül gibi görüyorsan sen bahtiyarsın...

Muhsin Yazıcıoğlu

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER