210 kilometre öteye sıcak asfalt yol

210 kilometre öteye sıcak asfalt yol

Kahramanmaraş’ın kırsal ilçelerinden Nurhak’ta sıcak asfalt yol yapımı çalışmaları başladı. İlçe merkezi ile uzak mahallelerin arasına 10 kilometreden fazla sıcak asfaltla birleştiren halk Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

Tarihinde ilk defa sıcak asfalt yolla, iki yıl önce tanışan Nurhak ilçesi Kahramanmaraş merkezden tam 210 kilometre uzakta. İlçenin merkezinde bulunan Atatürk Bulvarında 2 yıl önce kaldırım ve sıcak asfalt yol yapım çalışmaları yapan Karayolları Genel Müdürlüğü ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bu alanda bir ilki gerçekleştirmişti.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler merkez ve çevre ilçelerde aynı anda başlattığı sıcak asfalt yol yapım çalışmaları ile şehrin yol sorununa uzun vadeli çözüm getiriyor. Nurhak’ın uzak mahalleleri Kullar ve Tatlar Mahallelerine 10 kilometreden fazla sıcak asfalt yol yapım çalışmalarından memnun olan mahalleliler Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’a teşekkür etti.

Milyonlarca lira ödenek ayrılarak dökülen 20 santimetre kalınlığındaki sıcak asfalt, diğer mıcır asfalta göre daha dayanıklı ve kışın kar, don, yağmur ile yazın sıcağa karşı dirençli. Nurhak’ın tatlar mahallesinden Mustafa Kurt konu hakkında şöyle konuştu: “ Mahalle halkı olarak Büyükşehir Belediyesinden yolun bozuk olan kısımlarının yama yapılmasını talep ediyorduk. Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç sağ olsun daha kalıcı bir hizmet gönderdi” dedi. Ayrıca CHP’li olan Nurhak Belediyesi’nin hizmet konusunda yetersiz olduğunu ifade eden Kurt; “Nurhak Belediyesinin ilçede ne bir faaliyeti ne de girişimi var. Çöpleri bile zamanında toplatmıyor. Halk olarak ihtiyaçlarımızı Büyükşehir Belediyesi’ne iletiyoruz, oradan direkt olarak birçok sorunumuz çözülüyor” dedi.

Haber: Şenol Güneş

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER