ÖĞRENCİLER BEYAZ PERDEYLE TANIŞIYOR

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği arasında imzalanan Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın Etkinliği İşbirliği Protokolü kapsamında il genelinde 16 bin 927 öğrenci ücretsiz olarak sinemaya götürülecek.

ÖĞRENCİLER BEYAZ PERDEYLE TANIŞIYOR

Öğrencilerde ve toplumda milli ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturmak, topluma ve kişiye yararlı olacak temel değerleri gündeme getirerek öğrencileri hayata hazırlamak, kültürel, duygusal ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak, öğrencilerin hayal gücünün gelişmesine imkân sağlamak, anı kültürü oluşturmak ve çevreye duyarlı bireyler yetiştirmek amacıyla Kahramanmaraş’ta 16 bin 927 öğrenci ücretsiz olarak sinemaya götürülerek, beyaz perdeyle tanışması sağlanacak.

ULAŞIM BÜYÜKŞEHİR’DEN SİNEMA KÜLTÜR BAKANLIĞINDAN
İl düzeyinde sinemaya gidecek öğrencilerle ilgili planlama İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılacak, ücretsiz ulaşım ise Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanacak. Sinema ücretleri de Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından karşılanacak. Proje kapsamında 2017 yılında Kahramanmaraş’ta yaklaşık 17 bin öğrencinin sinema ile ücretsiz buluşması sağlanmıştı. 2018 yılında ise Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından gönderilen “Bizim Köyün Şarkısı, Ayla, Doru, Ertuğrul 1890, Son Mektup” adlı sinema filmlerinin il genelindeki sinema salonlarında ortaokul öğrencilerine ücretsiz gösterimleri devam edecek.

Haber: Emre Akkış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER