Başkan Mahçiçek; “EXPO gelecek nesillere en büyük yatırım”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Expo 2023 Rekreasyon Alanını ve projesini Onikişubat ve Dulkadiroğlu muhtarları ve mahalle başkanlarına tanıttı. Expo alanında muhtarlarla buluşan Başkan Mahçiçek, “Gelecek nesillerimize bırakacak en güzel yatırım olarak şehrimizde yerini alacak EXPO 2023 Rekreasyon Alanı” dedi.

Başkan Mahçiçek; “EXPO gelecek nesillere en büyük yatırım”

Onikişubat Belediyesi EXPO 2023 hazırlıkları kapsamında kentin tüm paydaşlarına EXPO’yu tanıtıyor. Geçen haftadan bu yana birçok kurum ve toplulukla bir araya gelen Başkan Mahçiçek, Kahramanmaraş’ın marka projesi olan Expo 2023’ü tanıtmak adına bu kez de

 Onikişubat ve Dulkadiroğlu muhtarları ve mahalle başkanları ile bir araya geldi. Expo alanında gerçekleşen programda muhtarlar ve mahalle başkanlarına Expo 2023 projesi ile ilgili video slayt gösterimi yapıldı.

“KAHRAMANMARAŞ KAZANACAK”
Programda konuşan Başkan Mahçiçek, şunları kaydetti: “Memleketimizin her şeyi var bir tanınırlığı yok. Şimdiye kadar bize katılacağı bilgisini veren 25 ülke var, 2023’e kadar 50 ülke olacağını var sayıyoruz. Ziyaretçi ülkelerden gelenler arasında yatırımcılar da olacak. Üretimde Kahramanmaraş’ımız sayılı iller arasında. Burada birçok ticari anlaşma, işbirliği, ortak yatırımlar yapacaklar ve Kahramanmaraş kazanacak. Şehrimize 2 milyona yakın ziyaretçi bekliyoruz. Sanayisi, tabiatı, tarihiyle güzel bir memleketimiz var. Tanıtımımız olmazsa kimse bilmez. Hafta sonları buralar cıvıl cıvıl olacak. Bu esnafımıza ekmek demektir.

“EXPO YILIN 365 GÜNÜ KULLANILABİLECEK”
EXPO alanımızı yerinde görün müşahede edin istedik. Bir hayalimiz vardı ve gerçek oldu. İstedikten sonra yapamayacağımız bir şey yok bu hayatta. Gelecek nesillerimize bırakacak en güzel yatırım olarak şehrimizde yerini alacak EXPO 2023 Rekreasyon Alanı. Burası sadece fuar zamanı değil senenin 365 günü tüm vatandaşlarımız tarafından kullanılabilecek bir yaşam alanı haline gelsin diye birçok donatı ekledik. Müzesi, Kelebek ve Uğur Böceği Bahçesi, Arasta Çarşısı, açık Avm, Nikâh Sarayı, Konferans ve Kongre Merkeziyle burası şehrin ve bölgenin cazibe merkezi olacak.

“KAHRAMANMARAŞ YENİ BİR SİLUET KAZANMIŞ OLACAK”

Aynı zamanda çevresinde başlattığımız imar çalışmaları ile Kahramanmaraş yeni bir siluet kazanmış olacak. Baraj sularının yaz aylarında çekilmesiyle oluşan kötü görüntüyü engellemek için buraya yapacağımızı Baraj İçi Su Tutucu Sedde Aksı ile 4 mevsim su sabit kalacak. Çevresel ve ekolojik denge açısından da çevreye katkı sunduğumuz gibi burada güzel bir manzara oluşacak. Bunların hepsini şehrimizin tanınırlığı ve bilinirliği artsın, marka değeri kazansın diye yapıyoruz. Bu proje hepimizin projesi. Sahip çıkacağız ve 2023’e hep birlikte hazırlanacağız.”

Kahvaltı sonrası muhtarlara alanı gezdiren Başkan Mahçiçek yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi. Cumhurbaşkanımızın “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” adlı kitabı programa katılan muhtarlar ve mahalle başkanlarına hediye edildi.

Haber: Emre Akkış

Ahmet Güneçıkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER