banner287

Elbistan Festivalinin lansmanı düzenlendi

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Elbistan Festivaline ilişkin bilgiler veren Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, “Festivalde 8 ünlü sanatçı yer alacak ve 1 kişiye Citroen marka araç çekilişle hediye edilecek” dedi.

Kahramanmaraş’ın üretim değerinin ve kalitesinin bütün dünyayla paylaşılması adına bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Elbistan Festivali, büyük coşku ve heyecanla geçmesi için hazırlıklar sürüyor. Elbistan Belediyesi tarafından büyük halk ozanı Aşık Mahzuni Şerif anısına düzenlenen Festival, sosyal kültürel sportif birçok alanda çok renkli etkinliklere ev sahipliği yapacak ve festivalde birçok ünlü sanatçı sahne alacak. Kahramanmaraş’ın tanıtımına büyük katkı sağlaması planlanan festivalin içeriğine ilişkin kentteki basın mensuplarına bilgiler veren Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, etkinlikte bir kişiye çekilişle Citroen marka aracın hediye edileceğini duyurdu. Bu arada festivalde hediye edilecek araç lansman alanında yer aldı.

ETKİNLİK TAKVİMİMİZ NETLEŞTİ

Etkinliğin hayırlara vesile olmasını dileyen Gürbüz, etkinliğe ilişkin şu bilgileri verdi: “Şehrimizin tanıtılması, şehrimizin üretim değerinin kalitesinin bütün dünyayla paylaşılması adına düzenlediğimiz Elbistan Festivallerinin üçüncüsünü 25 Temmuz’da hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bu seneki festivalimizi Aşık Mahzuni Şerif anısına düzenleyeceğiz ve ustaya saygı diyoruz. Mahzuni Şerif’in memleketinde vefatından yaklaşık 20 yıl sonra onun anısına devasa büyük bir festivali hayata geçirmiş olmak bizim için de ayrıca mutluluk verici. Etkinlik takvimimiz netleşti. Sosyal kültürel sportif birçok alanda çok renkli etkinliklere ev sahipliği yapacağız. Birçok sanatçıyı Elbistan'da ağırlayacağız. İnşallah 25 Temmuz’da Haluk Levent ile açılış yapıyoruz. 26 Temmuz’da Velet ve Derya Uluğ’u ile hem rap hem de pop müzik alanında misafir edeceğiz. 27 Temmuz’da Buray’ı, 28 Temmuz’da Koray Avcı’yı, 29 Temmuz’da Ali Kınık’ı, 30 Temmuz’da Demet Akalın’ı ve 31 Temmuz’da Yavuz Bingöl’ü Elbistan’da ağırlamayı planlıyoruz. 24 Temmuz’da da inşallah Mustafa Ceceli konseri olacak.”

Haber: Abdulsamet İspir 

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2022, 10:42

Abdulsamet İspir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER