Türkoğlu’nda görkemli kütüphane açılışı

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde bulunan Yunus Emre Ortaokulu’na hayırseverler tarafından inşa edilen kütüphane yoğun katılımlı törenle açıldı.

Türkoğlu’nda görkemli kütüphane açılışı

Türkoğlu ilçesinde, Şekeroba Mahallesi sakinlerinden öğrenci velisi Necla Limon Bolat' ın başlattığı, Türkoğlu Belediyesi, Kahramanmaraş Dostluk Grubu Derneği ve Türkoğlu Gündem Haber Sitesi'nin katkıları ile Türkoğlu ilçesi Şekeroba Mahallesi’ne kazandırılan ve önemli bir kültür hizmeti olan Yunus Emre Ortaokulu kütüphanesinin açılışı büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Açılış programına; Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Türkoğlu İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Kemal Hakverdi, AK Parti Türkoğlu İlçe Başkanı Av. Feyzettin Okumuş ile Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları Ramazan Bozdoğan, Ahmet Nar, Eğitim Birsen İlçe temsilcisi Ali Davarcı, Türkoğlu Muhtarlar Derneği Başkanı Hıdır İlyas Çiftçi, Okul Müdürü Ökkeş Korkmaz, Kütüphane kurulmasına vesile olan mahalle sakini ve öğrenci velisi Necla Limon Bolat ile kampanyaya büyük katkı sağlayan Kahramanmaraş Dostluk Grubu Derneği (DOSTDER) Başkanı ve Türkoğlu Gündem internet haber sitesi sahibi Abdurrahman Akbaba, DOSTDER Yönetim Kurulu üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programı açılış konuşmalarıyla devam etti. Ardından katılımcılar tarafından hayırlı olsun temennileriyle açılış kurdelası kesilerek kütüphanenin açılışı yapıldı. Açılış sonrası yaklaşık üç ay süren kitap kampanyasıyla yurdun dört bir yanından toplanan beş bin kitap ile donatılan kütüphane katılımcılar tarafından incelendi.

“OKULLARLA İLGİLİ ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR”

Eğitimin kırmızı çizgileri olduğunu dile getiren Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, "Eğitim hassas noktamızdır, eğitim ve Kültüre yapılan yatırımların geleceğe yapılan yatırımlardır. Eğitim ve okul konusunda belediyemiz kesinlikle bu projelere destek veriyor. Bunu 2004 yılında ilk Belediye Başkanı olduğumda iki katlı bir belediye binası vardı. Beyoğlu’nun içerisinde, anayolun üzerine bir tane belediye binası yaptım. Eski belediye binasını da Mustafa Okumuş halk kütüphanesi yaptım. Şu an bilgisayar odalarıyla yine öğrencilere hizmet vermektedir.

2014’te belediyeler kapanınca Beyoğlu, Şekeroba, Kılılı ve Yeşilyöre’deki belediye binalarını da Milli Eğitime verdim. Buraları başka şekilde de değerlendirebilirdik ama bizim önceliğimiz gençler ve öğrenciler. Öğrencileri, nitelikli ve kaliteli eğitim almayan toplumlar kesinlikle ileriye gidemez. Yine önümüzdeki Kasım ayının 21’inde Çakıroğlu ve Kaledibi iki okulu Kahramanmaraş vakfı ile beraber ortaklaşa restorasyonunu yapıyoruz. Öğrencilerimize de inşallah kışlık yardım yapacağız. Okullarla ilgili çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

“HAYIRSEVER BAĞIŞÇILARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Okumuş, “Şekeroba Mahallemiz eğitime önem veren önemli bir mahallemizdir, bizde başta eğitim olmak üzere tüm yatırımlarımızda pozitif ayrımcılık yapıyoruz, kent meydanı ile en büyük millet bahçesini bu güzide mahallemize en güzel şekilde yaptık. Bugün burada belediyemizin katkıları ile yapımı tamamlanan kütüphanemize büyük gayretlerle kitap toplama kampanyasına önderlik yaparak beşbin kitap toplayan Şekeroba'lı hemşehrimiz Necla Limon Bolat Hanımefendi ile Kahramanmaraş Dostluk Grubu Derneği Başkanı ve Türkoğlu Gündem haber sitesi sahibi Abdurrahman Akbaba' ya, çok kıymetli DOSTDER ailesine ve hayırsever bağışçılarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

“BU GÜZEL ESERİN TOPLUMU AYDINLATMA MERKEZİ OLACAĞINI DİLİYORUZ”

Kahramanmaraş Dostluk Grubu Derneği Başkanı Abdurrahman Akbaba ise Başkan Osman Okumuş, Necla Limon Bolat, DOSTDER yönetimi ve kampanyaya destek vererek kütüphaneyi meydana getiren bağışçılara teşekkür ederek, başladığı konuşmasında şunları söyledi: "Biz Veli Karalar, Adem Çetinkaya kardeşlerimle birlikte kurduğumuz DOSTDER bugün ilimizin dört bir tarafına her alanda yardımlar götüren iyilik hareketi hâline gelmiştir. Bugünde burada bize ulaşan Necla Limon Bolat hanımefendi vasıtası ile bu okulumuzda nitelikli okul kazanan 16 öğrencimize hediye getirdik, sonrasında okulumuzda kütüphane olmadığını gördük ve kütüphane kurmaya karar verdik, eğitim hassasiyetini bildiğimiz Belediye Başkanı Sayın Osman Okumuş'la da görüştük, kendilerinin büyük desteklerini gördük, kitaplık ve masaları yaptırdı sağolsun, öğrencilerimizde nasipli imiş, bizlerde kütüphaneyi kitaplarla doldurduk ve bu mükemmel eser ortaya çıktı, bunun mutluluğunu ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Bu güzel eserin toplumu aydınlatma merkezi olacağını ve daha çok başarıyı getireceğine inanıyorum ve hayırlı olmasını diliyoruz" dedi.

“BAŞARIYI ARTIRMAK İÇİN BÜTÜN GAYRETİMİZİ GÖSTERECEĞİZ”

Yunus Emre Ortaokulu Müdürü Ökkeş Korkmaz ise yaptığı konuşma şu ifadelere yer verdi: "Kütüphane okulumuzun en büyük ihtiyacıydi, Bu eksikliği gideren Sayın Belediye Başkanı Osman Okumuş'a, DOSTDER Başkanı Abdurrahman Akbaba ve Yönetim Kuruluna, bu kampanyayı başlatan mahallemiz sakinlerinden duyarlı velimiz Necla Limon Bolat Hanımefendiye eğitim kadrom ve öğrencilerim adına huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Başarıyı artırmak için bütün gayretimizi göstereceğiz" dedi.

Haber: Abdulsamet İspir

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2021, 16:40

Ahmet Güneçıkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER