‘Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi’ tanıtıldı

Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi kapsamında İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman başkanlığında Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ekrem Cinoğlu ve Şube Müdürü Hüseyin Kaplan'ın katılımıyla "Okul Öncesi Eğitimde Bilgilendirme ve Koordinasyon Toplantısı" gerçekleştirildi.

‘Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi’ tanıtıldı

Kalkınma Planı ve 2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programında tüm bireylerin kapsayıcı ve nitelikli bir eğitime erişiminin sağlanması amacıyla erken çocukluk eğitiminde eğitime erişim oranlarının artırılması, beş yaş grubunda okullaşma oranının yüzde 100’e ulaştırılması hedeflenmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığınca bu hedeflerin gerçekleştirilmesi amacıyla 10 Bin Okul Projesi başlatıldı. Projenin tanıtılması amacıyla Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ekrem Cinoğlu ve Şube Müdürü Hüseyin Kaplan, İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, ilçe milli eğitim müdürleri, İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nde destek hizmetleri, temel eğitim, inşaat emlak ve insan kaynaklarından sorumlu müdür yardımcıları/şube müdürleri ile ilçelerde temel eğitim ve inşaat emlak şubelerinden sorumlu şube müdürlerinin katılımıyla bilgilendirme ve koordinasyon toplantısı yapıldı.

Toplantıda Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ekrem Cinoğlu, yapmış olduğu sunumda eğitime erişim oranlarının artırılması, fırsat eşitliğinin güçlendirilmesi amacıyla yürütülen Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi'nin başlatıldığını belirterek üst politika belgelerinde yer alan hedefler hakkında il, ilçe ve mahalle bazlı okul öncesi eğitime erişim oranları, yeni açılacak ana sınıfı ve anaokulları konularında katılımcıları bilgilendirdi. Proje kapsamında il ve ilçelerde yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi. Bilgilendirmenin ardından katılımcıların soru ve önerilerini aldı.

Toplantı sonunda İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, yapmış olduğu bilgilendirmeden dolayı daire başkanına teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2021, 16:11

Ahmet Güneçıkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER