Özel SANKO Okulları’nda kura çekimi

Özel SANKO Okulları’nda kura çekimi

Özel Sanko Okullarında; anasınıfları, ilkokul 1. sınıf, ortaokul 5. sınıf ve ara sınıflara yeni kayıt yaptıran öğrencilerin velilerine yönelik \"Veli Bilgilendirme Toplantısı\" düzenledi.

 

Toplantıda velilere seslenen Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Melike Toklucu, okulun tarihçesi, sosyal, kültürel ve sportif başarıları hakkında bilgi verdikten sonra öğrencilere hangi değerleri kazandırarak eğitim-öğretim yapıldığını dile getirdi.

Okulun fiziki şartları, anasınıfları, ilkokul, ortaokul ve lisedeki öğretim programlarına ana başlıklar halinde değinen Toklucu, çocuğun eğitime adım attığı andan liseden mezuniyetine kadar bir bütün içerisinde eğitim almasının önemine vurgu yaptı.

Eğitim- öğretim sürecinde okul veli işbirliğinin çok önemli olduğuna dikkati çeken Toklucu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Özel Sanko Fen ve Teknoloji Lisesi, açıldığı tarihte Anadolu’da ilk ve tek olma özelliği ile eğitime başladı. Lise bünyesindeki laboratuvarların teknolojik donanımı Türkiye’de ve hatta dünyada pek çok özel üniversite ve hastanede bulunmayan üstünlüktedir. Okulumuz genelinde toplam 22 laboratuvar ile öğrencilere yaparak ve yaşayarak öğrenme imkanı sunuyoruz.”

Anasınıfından itibaren başlayan ikinci yabancı dil öğretiminin Özel Sanko Okulları için önemine dikkat çeken Toklucu, öğrencilerin İngilizce ile birlikte ikinci yabancı dili de konuşarak mezun olması beklentisini yineledi.

Toklucu, 2015 TEOG ve ÖSYS’de elde edilen başarıların tesadüf olmadığını da sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından anasınıfları ve 1. sınıfların öğretmenleri kura ile belirlendi.

 

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER