Kahramanmaraş LGS sınavını başarılı bir şekilde tamamlandı

Kahramanmaraş’ta 314 okul ve bin 327 salonda gerçekleştirilen 2021 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı, başarılı bir şekilde tamamlandı.

Kahramanmaraş LGS sınavını başarılı bir şekilde tamamlandı

İl genelinde 3 bin 88 öğretmenin görev aldığı LGS sınavında öğrenciler, sınavlara kendi okullarında girdi. İki oturum halinde gerçekleşen sınav, maske, mesafe ve hijyen kuralları dahilinde gerçekleştirildi. İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, bazı sınav merkezlerini ziyaret etti. Salgın süreci nedeniyle sınav merkezlerinde özellikle dezenfektasyon ve genel temizlikle ilgili tedbirlerin en üst seviyede gerçekleştirildiğini ifade eden Yılmaz, “Bütün ilçelerimizde ve bütün okullarımızda bu konuda büyük bir hassasiyet gösterdik. Çok şükür bir sorunla karşılaşmadık" diye konuştu.

Sınav öncesi ve iki oturum arasındaki molada öğrenci ve sınav görevlilerimiz ile bir araya gelen Cemal Yılmaz, öğrencilerin sınav kaygısını azaltmaya yönelik sohbetler gerçekleştirdi.

Sınava sadece puan ile yerleştirme yapılan okullara yerleşmek isteyen 8.sınıf öğrencilerinin girdiği belirten Yılmaz, “Dolayısıyla bu sınava her öğrencimiz girmek zorunda değildi. Kendi mahallesindeki sınavsız yerleştirme yapılabilen okullara geçiş yapmak isteyen öğrencilerimiz, bu sınava girmedi. Zaten bu durumdaki yerleştirme için de bu sınav sonucunun bir katkısı yoktu” dedi.

LGS sınavının her anlamda başarılı bir şekilde tamamlandığını kaydeden Müdür Yılmaz, son olarak şunları söyledi: "Sınavın başarılı bir şekilde sonlanması için il ve ilçelerimizdeki yönetici, öğretmen ve diğer görevlilerimizle büyük bir çaba gösterdik.

Çok şükür sınavımızı tam anlamıyla başarılı bir şekilde sonlandırdık. Sınavda emeği olan il ve ilçelerimizdeki yönetici, öğretmen ve diğer görevlilerimize ve ayrıca sınav kurallarına riayet eden, hassasiyet gösteren vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Sınava giren öğrencilerimizin ise hayırlı sonuçlar elde etmesini temenni ediyorum."

Haber Merkezi

Abdulsamet İspir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER