AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Onikişubat Belediyesi tarafından yapımına devam edilen okul inşaatlarını gezdi. Ünal’a Onikişubat Belediye Başkanı ve İlçe Kaymakamı da eşlik etti.

Okul inşaatın genel durumuyla ilgili bilgi alan Ünal, çalışmaları beğendi. Bu yapılacak okulların Kahramanmaraş’ın eğitimine büyük katkısı olacağının altını çizdi. Ünal, “ Hem eğitim, sağlık, ulaştırma anlamında toplumun tüm kesimlerinin ihtiyaçlarını karşılayacak hem fiziki alt yapı anlamında Kahramanmaraş’ın bütün ihtiyaçlarını 2019 yılına kadar tamamlamayı planlıyoruz” dedi.

‘YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDİYOR’
Sadece Kahramanmaraş merkezde değil tüm ilçelerde de yatırımların devam ettiğini söyleyen Ünal, şehrin tüm ihtiyaçlarını 2019 yılına kadar tamamlayacaklarını belirtti. Ünal, “Sadece burada değil Kahramanmaraş’ın tüm ilçelerinde bunun gibi birçok yatırımlarımız devam ediyor. Türkoğlu’nda 3 Kasımda 50 yataklı hastanenin ihalesini yapıyoruz. Pazarcık’ta 150 yataklı hastanemizin ihalesini yakında yapacağız.

Hem eğitim, sağlık, ulaştırma anlamında toplumun tüm kesimlerinin ihtiyaçlarını karşılayacak hem fiziki alt yapı anlamında Kahramanmaraş’ın bütün ihtiyaçlarını 2019 yılına kadar tamamlamayı planlıyoruz. 32 milyon tefrişatı ile birlikte 42 milyonu bulan yatırım istikrar sayesinde gerçekleşti. Daha öncesinde bir yapılacak olan bir yerin temeli atılıyor daha sonra orası 10-15 yıl oyunca sürüyor. Atılan temellerin demirleri çürüyor artık” ifadelerini kullandı.

‘PROJELER İSTİKRAR, GÜVEN SAYESİNDE OLUYOR’
Yaptıkları projelerin istikrar ve güven sayesinde olduğunu söyleyen Ünal, milletin kaynaklarını tekrar millete yatırdıklarını belirtti. Ünal, “Yarımları başlattığımız anda ne zaman başlayacağını ya da ne zaman bitireceğimizi sizlere söylüyoruz. Yaptığımız projeler istikrar, güven sayesinde oluyor. Milletin kaynaklarının tekrar millete yatırım olarak dönmesinin sayesinde oluyor. Bizlere diyorlar ki; “Siz tüm bunları devletin parasıyla yapıyorsunuz” 2002 yılından önce de devletin parası vardı ama yatırımlara dönüşmüyordu. 13 yılda 80 yılda yapılmayanları yaptık. Bizde onlara şu soruyu soruyoruz: “80 yılda yapılmayanların parası nereye gitti.

80 yıl boyunca yapılmayan okulların, hastaneleri parası nereye ve kimlerin cebine gitti” şeklinde konuştu.

KAHRAMANMARAŞ NUFÜSU BAKIMINDAN EN ÇOK YATIRIM ALAN ŞEHİR
Kahramanmaraş’ın nüfusu 1 milyon olan şehirlerarasında en çok yatırım yapılan şehir olduğunun altını çizen Ünal, yatırımların daha da artacağını belirtti. Ünal, “Toplumlar temel ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra estetik ihtiyaçlarına yönelirler. Güzel Sanatlar, Sosyal Bilimler Lisesi gibi u tür eğitim alanları toplumun temel ihtiyacını karşıladığını da gösteriyor. Büyük bir İmam Hatip Lisesi yapıyoruz. Yıllardır sorun olan dini eğitim sorununu da çözmeye çalışıyoruz. Kahramanmaraş nüfusu 1 milyon olan şehirler içerisinde en çok yatırımı alan şehirdir. Kahramanmaraş’a daha da çok yatırımlar gelecek” dedi. AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Güngör’de Ünal’a program boyunca eşlik etti.      
Haber: Emre Akkış