Afşin ve Elbistan Belediyesi ilçelerinin ekonomisinin canlandırılması amacıyla güzel bir festivale imza attı. Gerçekleştirilen iki festivalde de hayranlarıyla bir araya gelen Deka Müzik’in başarılı sanatçılarından Aynur Bolat, konsere katılan vatandaşlara unutamayacağı bir akşam yaşattı. 20 yıl sonra tekrardan memleketinde sahneye çıkan ve duyduğu heyecanı gazetemize anlatan Bolat, “İlk defa çıkıyormuş gibi hissettim” diyerek hislerini paylaştı. Konsere katılan bütün sanatseverlere teşekkür eden Bolat, sahne sonrası olumlu geri dönüşler aldığını belirtti. 

ETKİNLİKTE BİRBİRİNDEN GÜZEL TÜRKÜLERİ SESLENDİRDİM

Bolat; “20 yıl önce Afşin’de başladım mesleğe. 20 yıl sonra Afşinli hemşerilerimle güzel bir organizasyonda bulaşmak gerçekten gurur ve heyecan vericiydi. İlk defa çıkıyormuş gibi hissettim. Kendi memleketim Elbistan’da aynı şekilde, Âşık Mahsuni Şerif anısına düzenlenen etkinlikte birbirinden güzel türküleri seslendirdim. Gururlandım, mutluyum” ifadelerini kullandı.

İNSANLARIN TEPKİSİ ÇOK GÜZEL OLDU

Bolat, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Elbistan’da birçok sanatçı meslektaşlarım çıktı. Hemşerilerimin hangi eserleri daha çok dinlemek istediğini, neyi sevdiğini bildiğim için o yönde eserler seslendirdim ve insanların tepkisi çok güzel oldu. Organizasyonu düzenleyen ve bizi davet edenlere çok teşekkür ediyorum.”

Haber: Abdulsamet İspir