Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş’tan milletvekili çıkaramamasına rağmen şehir çok konuşulan iller arasına girdi

1 Kasım'dan sonra CHP'de milletvekili çıkartamamasın rağmen en çok konuşulan illerden biri Kahramanmaraş oldu. CHP kontenjanından RTÜK üyesi olan ve RTÜK'te vermiş olduğu mücadele ile Türkiye'nin takdirini toplayan Ali Öztunç, görevinden istifa ederek memleketi Kahramanmaraş’tan milletvekili adayı olan CHP kulislerinde ise, Öztunç'un bu çalışmaları CHP Genel Merkezi tarafından da dikkate alındığı, ocak ayında yapılması planlanan kurultayda Kılıçdaroğlu'nun anahtar listesinden Parti Meclisi'ne gireceği söyleniyor.

KAHRAMANMARAŞ İÇİN BİRLİK’
Ali Öztunç'un Kahramanmaraş'tan adaylığı ile birlikte CHP Maraş örgütünde büyük bir heyecan yaşandı. Öztunç, adaylığı ile birlikte partide bütünleyici bir rol oynadı. Partide küskün, muhalif demeden herkesi ziyaret ederek CHP ve Kahramanmaraş için birlik istedi. Öztunç'un bu tavrı CHP'de pek görüşmemiş bir olaydı ve büyük bir destek gördü.

ŞEHRİ ADIM ADIM GEZDİ
Örgütün desteğini arkasına alan Ali Öztunç , seçim çalışmaları için sadece Kahramanmaraş'a değil 11 ilçesine de kamp kurdu. Kısa bir sürede 37000 km yol yaparak 11 ilçeyi gezdi. 100 mahalle toplantısı yaptı; 518 köy gezdi. Bu çalışmaları sırasında 1 günde 17 km yürüyerek esnaf ziyareti bir rekora da imza attı.

GENÇLER VE KADINLARDAN BÜYÜK DESTEK
Ali Öztunç'un genç, dinamik ve heyecanlı mücadelesi ile CHP üyelerinde de büyük bir umut yarattı. Kahramanmaraş'ta kadınların ve gençlerin desteği ile güçlenerek çalışmalarına devam etti.

MARAŞ'TA REKOR OY ARTTIŞI
1 Kasım'da seçim sonuçları açıklandığında ise, 7 Haziran'da 50 bin olan oyunu 60 bin'e yükselterek yaklaşık yüzde 20'lik oy artışı ile CHP'de bir rekora imza attı. Başarısını milletvekilliği ile taçlandıramadı.

MERKEZ SAĞ BLOK MİLLETVEKİLLİĞİNİ ENGELLEDİ
Bunun sebebi ise, 1 Kasım'da merkez sağın kuvvetli olduğu diğer iller gibi Kahramanmaraş'ta da MHP, Saadet ve BBP oyları AK Parti'de bloklaştı. 7 Haziran'da 35 milyon 2 bin olan oyunu 43 milyon bine yükselmesi ile il barajı yükseltti. Böylelikle CHP'nin milletvekili alamamasına neden oldu.

SEÇİM SONRASI ÖRGÜTLERİ ZİYARET EDİP TEŞEKKÜR ETTİ
Öztunç seçim sonrasında CHP'de ve diğer partilerde görülmeyen bir şey yaptı. Bütün CHP örgütlerine seçim sonrası ziyaret ederek hem teşekkür etti hem de seçim değerlendirmesi yaptı. Ali Öztunç, yaptığı bu çalışmalarla Kahramanmaraş'ta ilklere imza attı.

CHP'NİN PARLAYAN İSMİ OLDU
CHP kulislerinde ise, Öztunç'un bu çalışmaları CHP Genel Merkezi tarafından da dikkate alındığı, ocak ayında yapılması planlanan kurultayda Kılıçdaroğlu'nun anahtar listesinden Parti Meclisi'ne gireceği söyleniyor.
Haber Merkezi