Doğa-Dostu Kent ve Duyarlılık temasıyla 2023 yılında Kahramanmaraş’ta açılışı gerçekleştirilecek Uluslararası EXPO 2023 Fuarı için hazırlıklar devam ederken, alan içerisinde ilk olarak Lunapark faaliyete geçmişti. Türkiye'nin en büyük eğlence merkezlerinden biri olan Blueland Lunapark & Aquapark Eğlence Merkezi, açıldığı ilk günden itibaren büyük ilgi görürken, ancak son aylarda tesisin olduğu bölgeye otobüs çalışmaması pest dedirtiyor. Blueland Lunapark ve Blueland Aqua Park alanına ulaşmak isteyenler Kavlaklı Organize Sanayi Bölgesi otobüslerini beklemek zorunda kalırken, ya da etkinlik alanına 2 kilometre mesafede olan ve Kahramanmaraş-Kayseri şehirlerarası yolunda inerek yaya olarak etkinlik sahasına ulaşmak mecburiyetinde kalıyor.

ÖZEL ARAÇLARI OLMAYAN VATANDAŞLARIMIZ ULAŞIM SORUNU YAŞIYOR

Konu hakkında Blueland Lunapark ve Blueland Aquapark  Yönetimi bir açıklama yaparak şu görüşlere yer verdiler; “Şehrimizin turizmine katkı sağlamak, gençlerimizin ve çocuklarımızın güven içerisinde eğlenmelerini sağlamak, ailelerin hem kendi çocuklarını hem de misafirlerini gönül rahatlığıyla misafir edecekleri bir alan meydana getirmek için önemli bir yatırım yaptık. Şehrimizin tek eğlence merkezi burası. Hem şehir içinden hem de bölgedeki diğer şehirlerden insanların yoğun ilgi gösterdiği eğlence merkezimize geliş ve gidişlerde özel araçları olmayan vatandaşlarımız ulaşım sorunu yaşıyor. Şehrimizin idarecilerinden yaşanan bu olumsuzluğun giderilmesi için gerekli hassasiyeti göstermelerini rica ediyoruz. Bugünkü değeri  500 milyon TL'yi bulan  Blueland Lunapark ve Blueland Aqua Park Akdeniz Bölgesi'nin en önemli gençlik eğlence merkezlerinden biri. Kahramanmaraş ve çevre illerden yoğun ziyaretçi çeken Blueland Lunapark ve  Blueland Aqua Park, sosyal aktivite alanı olarak şehrin tek eğlence merkezi olma özelliğine sahip. Bununla birlikte özellikle yaz aylarında binlerce kişinin uğradığı alana otobüs seferlerinin yapılmıyor olmasına ziyaretçiler tepki gösteriyor.”

ULAŞIM SORUNUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN ÇOK KEZ DİLEKÇE VERİLMİŞ!

Alana giden bir sefer sağlanılması için Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'ne çok sayıda dilekçe verildiğini dile getiren Blueland Lunapark yetkilileri, hiçbir dilekçelerine olumlu bir dönüş yapılmadığını dile getirdiler. Ciddi bir yatırım ile  hem şehrin önemli bir açığını kapatmış olmaları hem gençler ve çocuklar için güvenli bir eğlence ortamı oluşturmaları hem de ciddi bir istihdam sağlayarak şehir ekonomisine katkı sağladıklarını dile getiren Bleuland Lunapark ve Blueland Aqua Park yetkilileri; "Şehrimize hizmet etmeye devam etmek istiyoruz. Halkımızın mutluluğu için çalışmak arzusundayız. İstihdam sağlayarak şehrimiz ve ülke ekonomimize değer katmaya devam ediyoruz. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör Bey başta olmak üzere yetkililerimizden yaşanan ulaşım sorununun çözümü için gerekli desteği bekliyoruz" açıklamasında bulundular.