UYUŞTURUCUYA GEÇİT YOK!

Yaptığı şok baskınlarla uyuşturucu tacirlerine geçit vermeyen Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin uyuşturucu ticareti ve sokak satıcılarına yönelik operasyonları hız kesmeden devam ederken, son operasyonda uyuşturucu sattığı tespit edilen 4 şüpheli yakalandı.

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik Suçlarda Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından narkotik madde satan sokak satıcılarına yönelik gerçekleştirilen başarılı operasyonlara bir yenisini daha ekledi. Uyuşturucu ticareti ve sokak satıcılarına yönelik yapılan operasyonda, uyuşturucu sattığı tespit edilen 4 şüpheli kıskıvrak yakalandı. Operasyonların adresi Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu İlçesine bağlı İsa Divanlı Mahallesi ve Onikişubat İlçesine bağlı Yamaçtepe ve Hacı Bayram Veli mahalleleri oldu.

İSA DİVANLI’DA İKİ ŞAHIS ŞAKALANDI!

Uyuşturucu ticareti ve sokak satıcılarına yönelik operasyon kapsamında İsa Divanlı Mahallesi’nde uyuşturucu ticareti yaptığı belirlenen şahıslara şok baskın yapıldı. Baskında, uyuşturucu kullanıcısı iki şahıstan iki paket 1,40 gram bonzai maddesi ele geçirilirken, uyuşturucu satıcısı konumunda bulunan Ertuğrul Ç. kıskıvrak yakalandı. Ertuğrul Ç.’nin üzerinde yapılan aramada bir paket halinde 0.20 gram bonzai maddesi ele geçirildi. Şüpheli Ertuğrul Ç. gözaltına alındı.

YAMAÇTEPE’DE FIRINDA BONZAİ BULUNDU!

Onikişubat İlçesi’ne bağlı Yamaçtepe Mahallesi’nde faaliyet gösteren bir fırında çalıştığı belirlenen uyuşturucu satıcısı Cuma B.’ye de operasyon düzenlendi. Cuma B., fırında kıskıvrak yakalanırken, şahsın üzerinde folyoya sarılı vaziyette 0.50 gram bonzai maddesi ele geçirildi. Kullanıcı durumunda bulunan bir şahısta yapılan üst aramasında de 0.33 gram bonzai maddesi bulundu. Fırında yapılan aramada ise 0.18 gram bonzai maddesi ve 1.13 gram metamfetamin maddesiyle, 2.70 gram tütünle karışık esrar ele geçirildi. Operasyon kapsamında yakalanan Can K. ve Cuma B. isimli şahıslar uyuşturucu madde ticaretinden gözaltına alındı.

4 ŞÜPHELİ ŞAHIS ADLİYE’YE SEVK EDİLDİ!

Hacı Bayram Veli Mahallesi’nde ise kullanıcı konumunda bulunan bir şahıstan 1 paket halinde 3.34 gram bonzai maddesi bulundu. Satıcı konumunda bulunan Fatih B.’nin üst aramasında 2 paket 1.35 gram gelen metamfetamin, ikamet aramasında bir paket 0.55 gr sentetik bonzai, 3 adet hassas terazi ve uyuşturucu madde paketlemede kullanılan bir rulo aliminyum folyo ele geçirildi. Fatih B.’nin kullandığı 46 FZ 567 plakalı araçta yapılan aramada da folyo içerisinde 2.43 gram bonzai ele geçirildi. Satıcı şahsın yakalama esnasında yanında bulunan bir şahıstan da paket halinde 0.30 gram bonzai, bir başka şahıstan ise yine paket halinde 0.23 gram metamfetamin maddesi ele geçirilirken, satıcı gözaltına alındı.

Operasyonlar kapsamında gözaltına alınan dört şüpheli şahıs, sağlık kontrolünün ardından Adliye’ye sevk edildi.

(Haber: Ahmet Güneçıkan)

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER