banner263

SİLAH KULLANANLAR SUÇÜSTÜ YAKALANDI

Kahramanmaraş'ta polis ekiplerinin bir haftalık çalışmasında silah taşıyan, silah kullanan ve silah kullanmaya teşebbüs eden 8 şüpheli, 9 adet silahla birlikte suçüstü yakalandı.

SİLAH KULLANANLAR SUÇÜSTÜ YAKALANDI

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, yoğun bir şekilde suç ve suçluyla mücadele etmeye devam ediyor. Bu yönde yaptığı çalışmalarda; havaya ateş eden şahıslara, çoğunluğu sabıkalı silah taşıyan kişilere ve olaylarda silah kullanmaya yeltenen kişilere fırsat verilmedi. Polis ekipleri huzur uygulamalarında ve denetimlerinde silahla meydana gelmesi muhtemel olayları engellemek için yoğun önlemler aldı. Silahla gerçekleşebilecek her türlü olaya anında müdahale eden polis, olay yerlerine seri şekilde intikal ederek şüphelileri silahlarla birlikte yakaladı. Polis, Covid-19 tedbirleri yanısıra, Mahalle bazlı anlık huzur ve süpürme şeklindeki uygulamalarına ağırlık vererek, yaya ve motorize ekipler ile silahla meydana gelmesi muhtemel olayların oluşmaması için kent genelinde yoğun uygulamalar yaptı. Bunun yanı sıra suça meyilli kişiler ve araçlar takip edildi. Çok sayıda adrese de baskın yapıldı. Son bir hafta içinde yapılan çalışmalarda, havaya ateş ederken suçüstü yakalanan 1 kişi, sokakta üzerinde silah taşırken yakalanan 6 kişi suçüstü, ikametinde, aracında ve işyerinde silah ele geçirilen 1 kişi yakalandı. Toplamda 8 şahıstan 3 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet ruhsatsız tüfek, 5 adet kurusıkı tabanca olmak üzere toplam 9 adet silah ve çok sayıda mermi ele geçirildi. Yakalanan 8 şahsa da adli ve idari işlem yapıldı. 

ETKİN MÜCADELE DEVAM EDECEK

Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, ateşli silahlarla kamunun huzur ve sükunetini bozan, havaya ateş eden şahıslara yönelik etkin mücadeleye devam edileceği, vatandaşların can ve mal güvenliği için her türlü tedbirlerin en ön planda tutulacağı belirtildi.

Kübra Şimşir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER