POST TEFECİLERİNE ŞOK BASKIN!

Kahramanmaraş’ta Kahramanmaraş Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince pos tefecilerine yönelik düzenlenen şok baskında 3 kişi gözaltına alınırken, farklı kişilere ait çok sayıda kredi kartına el konuldu.

POST TEFECİLERİNE ŞOK BASKIN!

Edinilen bilgiye göre, Kahramanmaraş Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Büro Amirliği görevlilerince pos tefeciliği suçlarını önlemeye yönelik operasyon düzenlendi. Son zamanlarda yaptığı operasyonlarla şok baskınlar yaparak gerek kaçakçılara gerek dolandırıcılara gerekse de tefecilere göz açtırmayan Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri başarılı bir operasyona daha imza attı.

FARKLI KİŞİLERE AİT KREDİ KARTLARI ELE GEÇİRİLDİ!

Operasyon kapsamında ekipler, İsmetpaşa Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi üzerinde faaliyet gösteren bir işyerini takibe aldı. İş yerinde yapılan aramada, 3 adet post cihazı, 31 adet başka kişilere ait kredi kartı ve çok sayıda post cihazı çıktısı slip ele geçirildi. Soruşturma kapsamında ifadelerine başvurulan 9 şahsın, yüzde 5,5 kesinti ile alışveriş yapmadan kredi kartı geçtikleri tespit edildi. Operasyon kapsamında isimlerinin M.A., E.Ş ve S.Y. olduğu öğrenilen 3 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Ekipler, post tefecilerine yönelik operasyonların hız kesmeden devam edeceğinin bilgisini verdi.

(Haber: Ahmet Güneçıkan)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER