Otobüslerimiz taşlanıyor!

Otobüslerimiz taşlanıyor!

Afşin- İstanbul seferini yapan Afşinliler firmasına ait otobüs 9 Eylül’de PKK’ya tepki eylemi yapan bir grup tarafından Kırşehir’de taşlı saldırıya uğramıştı. Önceki gün gece ise Bursa’dan Kahramanmaraş\'a gelen otobüse Kırıkkale’de taşlı saldırı yapıldı.

Bursa\'dan Kahramanmaraş\'a devam etmekte olan Ak Turizm\'e ait bir otobüs, Kırıkkale\'nin Yahşihan ilçesi yakınlarında taşlı saldırıya uğradı. Otobüsteki yolculardan hafif yaralananlar olduğu bilgisi alınırken, otobüs bir süre Yahşihan Jandarma Karakolunda bir süre bekledi.

PKK ile adı geçmeyen Kahramanmaraş’ın otobüslerine ‘PKK’lı doğu otobüsü’ diyerek saldıran kendini bilmez grupların yolcuları tedirgin ettiği öğrenildi. Muavinlerin Kırşehir, Kırıkkale ve Kayseri yakınlarında yolcuları camlardan uzak durmaları yönünde uyardıkları söyleniyor. Otobüste bulunan yolculardan ikisinin ise kolundan hafif şekilde yaralandığı öğrenildi. Kahramanmaraş’ın yerli otobüs firmalarından Ak Turizm yetkililerinden aldığımız bilgilere göre son saldırıda aracın yan camı kırıldığı ve bir gün önce de firmanın başka bir otobüsünün aynı şekilde saldırıya uğradığı ve ön camına taş isabet ettiği öğrenildi.

Haber: Şenol Güneş

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER