KAHRAMANMARAŞ’TA 53 SANIK YARGILANACAK

Kahramanmaraş’ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik yargılamalar devam ederken, Kasım ayı içerisinde çeşitli tarihlerde İşadamları, Polis ve sağlık çalışanları toplam 53 kişi Kahramanmaraş 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde Hâkim karşısına çıkacak.

KAHRAMANMARAŞ’TA 53 SANIK YARGILANACAK

Ülke genelinde 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi ve Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin kasım ayında 12 ilde sanık sayılarıyla öne çıkan 42 davaya bakılacak. Darbe girişiminin ardından yurt genelinde cumhuriyet başsavcılıklarınca başlatılan soruşturmalar devam ederken, açılan davalardaki yargılamalar da sürüyor. Kasım ayında 12 ilde gerek sanık sayılarıyla öne çıkan gerekse kamuoyunda önem taşıyan 42 dava görülecek, davalarda 2 bin 838 kişi yargılanacak. Darbe girişimine ilişkin sanık sayılarıyla öne çıkan Ankara ve İstanbul'da 12, FETÖ/PDY'ye yönelik 11 ilde 30 dava bulunuyor. Darbe teşebbüsüyle ilgili davalarda bin 629, FETÖ/PDY'ye yönelik davalarda da bin 209 sanık hakim karşısına çıkacak. Bu kapsamda, Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesinde darbe girişimi gecesi Kara Havacılık Komutanlığındaki olaylara ilişkin 152 sanığın yargılanmasına devam edilecek. Aynı gün, darbe girişimi sırasında Etimesgut'taki Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığındaki eylemlerle ilgili dava ve darbe girişiminde Sualtı Taarruz (SAT) ile Kurtarma ve Sualtı komutanlıklarında görevli 38 asker ile bu personelden sorumlu sözde Deniz Kuvvetleri yapılanmasının mahrem imamı konumundaki 14 sivilin de aralarında bulunduğu 42'si tutuklu 52 sanığın yargılandığı dava görülecek. Darbe girişimi sırasında 4. Kolordu ve 28. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 268 sanığın yargılandığı dava, Jandarma Genel Komutanlığı Beştepe Karargahı'ndaki eylemlerle ilgili 243 kişinin yargılandığı dava, Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlere ilişkin sözde "yurtta sulh konseyi" üyelerinin de aralarında yer aldığı 224 sanığın yargılandığı dava, komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere yönelik 474 kişinin yargılandığı dava Ankara, kapatılan Kuleli Askeri Lisesi, Vaniköy, Beykoz'da yaşananlar ve Çengelköy Polis Merkezinin işgali ile burada çıkan olaylarda 8 kişinin şehit edilmesine ilişkin 14'ü eski polis 117 sanığın yargılandığı dava, 4. Kara Havacılık Alay Komutanlığından helikopterlerle hareket ederek, İstanbul çevresinde kalkışmaya katılan ve bir kısmı daha sonra Yunanistan'a kaçan subayların da aralarında bulunduğu 10'u tutuklu, 8'i firari 19 eski havacı askerin yargılandığı dava İstanbul'da görülmeye devam edilecek. Kasım ayında görülecek bazı davalar şunlar:

Dava adı: FETÖ'nün "iş adamları yapılanması" davası (14 sanıklı)

Yer: Kahramanmaraş 2. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 22 Kasım 

Saat: 09.00

26 KASIM

Dava adı: FETÖ'nün "sağlık yapılanması" davası (26 sanıklı) 

Yer: Kahramanmaraş 2. Ağır Ceza Mahkemesi 

Tarih: 26 Kasım 

Saat: 09.00

28 KASIM

Dava adı: FETÖ'nün "polis yapılanması" davası (23 sanıklı)

Yer: Kahramanmaraş 2. Ağır Ceza Mahkemesi 

Tarih: 28 Kasım 

Saat: 09.00

AA
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
sefer canpolat
sefer canpolat - 3 yıl Önce

bu feto denen serefsiz yapılanmada sadece polis saglık calısanı kapıcı caycı corbacı vs mi var.bir yiğit de cıkıp demiyor ki ulan bunun siyasi ayagı yokmu.bunlara bu imkanı tanıyan iktidar mensupları neden mahkeme önunde hesap vermezler.insanlar sadece Allahtan korksa ne feto olur nede pkk.insanlar yönetenlerden korkuyor Allahtan degil.

SIRADAKİ HABER