Kahramanmaraş acı haberle uyandı!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Hakkari'de meydana gelen askeri araç kazasında Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesi nüfusuna kayıtlı Piyade Sözleşmeli Er Ebubekir Sel'in şehit olduğunu bildirdi.

Kahramanmaraş acı haberle uyandı!

Kahramanmaraş güne acı haberle uyandı. Milli Savunma Bakanlığı (MSB)’ndan yapılan son dakika açıklamasına göre Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesi nüfusuna kayıtlı Piyade Sözleşmeli Er Ebubekir Sel meydana gelen askeri araç kazasında şehit düştü.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Hakkari'de meydana gelen askeri araç kazasında Piyade Sözleşmeli Er Ebubekir Sel şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz." ifadelerine yer verildi.

Kahramanmaraş Valiliği'nden yapılan açıklamada şehidin naaşının bugün 12'de havaalanı yoluyla Kahramanmaraş'a geleceği, ardından Andırın İlçesi Altınyayla Köyünde saat 16'da yapılacak cenaze töreninin ardından Altınyayla Köyü Mezarlığı'na defnedileceği duyuruldu.

Hakkari'deki kazada şehit olan sözleşmeli er Sel'in ailesine şehadet haberi verildi
Hakkari'deki askeri araç kazasında şehit olan piyade sözleşmeli er Ebubekir Sel'in Kahramanmaraş'taki ailesine şehadet haberi verildi.
Vali Yardımcısı ve Andırın Kaymakam Vekili Cuma Emeç, Belediye Başkanı Ahmet Doğan, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Yüzbaşı İbrahim Çakır ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü psikososyal destek ekipleri, 23 yaşındaki Sel'in şehadet haberini Altınyayla Mahallesi'nde ikamet eden babası Ergül ile annesi Selma Sel'e ulaştırdı.
Şehidin yakınlarını askeri yetkililer ile mahalle sakinleri teskin etmeye çalıştı.

Şehidin babaevine ve sokağa Türk bayrakları asıldı.

(AA)

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2021, 17:45

Ahmet Güneçıkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER