BABA-OĞUL CİNAYETİNİN PERDE ARKASI

Oğlunu av tüfeğiyle vurarak öldüren 70 yaşındaki baba Abdullah Yeter, emniyetteki işlemlerinin ardından Adliye’ye sevk edildi. Cinayetin ardındaki sır perdesi ise netlik kazandı.

Olay dün Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Aslanbey Mahallesi'nde meydana gelmiş, tartışma nedeniyle Abdullah Yeter (70), oğlu Murat Yeter'i (35) av tüfeğiyle sırtından vurarak ölümüne neden olmuştu. Yaşanan olay sonrası Polis ekiplerine teslim olan Baba Yeter, sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğüne götürülmüştü. Bugün sabah Emniyette sorgusu tamamlanan Yeter, Necip Fazıl Şehir Hastanesi Yörükselim Ek binasında alınan sağlık raporunun ardından Adliye’ye sevk edildi.

LAVABOYU NEDEN TEMİZLEMEDİN?”

Oğlunu av tüfeğiyle öldürdüğü belirlenen Abdullah Yeter’in 3 evlilik yaptığı ilk eşinden 3 çocuk, 2’nci eşinden bir çocuk, 3’üncü eşinden ise 4 çocuğu olduğu öğrenilirken, ölen Murat Yeter’in 2’nci eşinden olduğu bilgisine ulaşıldı. Babası tarafından öldürülen Murat Yeter’in mahalle ve arkadaş çevresinden edindiğimiz bilgilere göre, babasından küçük yaştan beri sürekli şiddet gördüğü, şehir dışında çalıştığı ve Kahramanmaraş’a yaklaşık 2 ay önce döndüğü öğrenildi. Olay gerçekleşmeden bir gün önce ise akşam saatlerinde baba ve oğul arasında “Lavaboyu neden temizlemedin?” tartışması çıktığı bunun üzerine de ikili arasında bir süre sözlü olarak tartışma yaşandığı, tartışma sonrası ise sabah saatlerinde baba Abdullah Yeter, evinde bulundurduğu av tüfeği ile oğlu Murat Yeter’i uyuduğu sırada sırtından vurduğu belirlendi.

Haber: Emre Akkış

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2017, 11:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER