TFF 2. Lig’de mücadele eden Kahramanmaraşspor’un 7 yıldır Kulüp Başkanlığını yapan Fatih Mehmet Ceyhan’ın, ‘Ben artık başkanlık yapmayacağım, kulübü devretmeye hazırım’ ifadelerinin ardından takıma bazı isimler talip oldu. Talip olan isimlerden biri de bazı takımlarda menajerlik görevi üstlenen Ejder Arslan olurken, geçtiğimiz hafta Arslan kente gelerek Fatih Mehmet Ceyhan ile ön görüşme gerçekleştirdi. Yapılan görüşmede her iki tarafta memnun bir şekilde ayrılırken, Ejder Arslan farklı söylemlere mahal vermemek adına kentteki basın mensuplarıyla bir araya geldi. Arslan, Fatih Mehmet Ceyhan’ın her türlü kolaylığı gösterdiğini kendisinin önünü açtığını her konuda da anlaştıklarını ifade etti. Uzun zamandır devam eden süreçlerden dolayı bazı karamsarlıklar da yaşadıklarını dile getiren Arslan, “Bir şeyleri çözebilir miyiz tarafında umutluyum, Allah nasip edersen hafta içi netleşecek” şeklinde konuştu.

“SOSYAL MEDYADA BİZİ GÖREVE DAVET ETTİKLERİNİ GÖRDÜK”

Arslan, konuşmasında şu ifadeler yer verdi: “Bize hep şu eleştiri geldi: ‘Her yerdesiniz, herkese bir şeyler yapıyorsunuz bu şehre niye bir şey yapmıyorsunuz.’ Biz de kulübün mevcut yönetiminin olduğunu onların bize şu an ihtiyacının olmadığını, alt liglerde çok fazla çalışmadığımızı, üst liglerde biraz daha aktif olduğumuzu belirttik. Son dönemlerde Fatih Başkan’ın artık bu işten yorulduğunu ifade edip, ‘ben bıraktım artık yapmayacağım’ diye söyledikten sonra kulübe talip olan arkadaşlar oldu. Yaklaşık 2 hafta önceydi bir gün otururken sosyal medyada bizi göreve davet ettiklerini gördük. Oturduk konuştuk, düşündük ve ne yapabiliriz dedik. Geldiğin zaman ortaya bir başarı koyman lazım, önce bunu kendi aramızda ele aldık. Bir karar aldık ve hafta başında şehre geldim ve Fatih Başkanla ilk buluşmayı gerçekleştirdik.
 

“BAŞKANDAN ALLAH RAZI OLSUN HER TÜRLÜ KOLAYLIĞI SAĞLADI”
Biz buraya gelirken de şöyle bir düşünceyle geldik: Kulübü satın almak değil bu kulüp satılık değil. Kulübe bir değer biçmek için de gelmedim. Bu kulübün değeri parayla da biçilmez. Bizim bu kulübe biçeceğimiz değer yapacağımız şeylerdir. Sahaya çıkarsın, takımı şampiyonluğa oynatırsın, laik olduğun lige götürürsün bu kulübün değerini ancak öyle biçmiş olursun. Fatih Başkan’ın 7 yıldan beri verdiği emeğin karşılığına da bir değer biçmeye kalksak o da bizim haddimize değil. Öyle bir para da yok. Onun bugüne kadar harcadığı paranın karşılığına da bir şey vermeye kalksak biz takımı kurma anlamında bazı problemler yaşayabilirdik. Sağ olsun naçizane bir teklif yaptık. O da olumlu karşıladı. Bize çok yakın bir teklifle geldi. Bir gün müsaade istedik tekrar ertesi gün bir daha bir araya geldik. Yine teklifler birbirine çok yakındı, başkandan Allah razı olsun her türlü kolaylığı sağladı, her türlü imkânı da sağladı.

“PAZARTESİ GÜNÜNE KADAR MÜSAADE İSTEDİK” Bir sorumluluk alıyorsun o sorumluluğu alırken de nerde ne yapabilirim, nereye kadar götürebilirime bakman lazım. İlk gün gelip de şu kulübün defterlerini, dosyalarını, davalarını verin bir inceleyim desek bu da etik olmazdı. Önce anlaşabiliyor muyuz ona bakıp, ondan sonra onları inceleme noktasına gitmemiz gerekiyordu. Başkanıma da ben bunu anlattım o da mantıklı buldu. Pazartesi gününe kadar müsaade istedik, şehirde avukatımız olan arkadaşlarımız vardı onlar evrakları dün itibariyle aldılar, bazı incelemeler yapacaklar, çözülmesi gereken bazı ciddi konular var, bunları nasıl çözeriz anlamında Pazartesi gününe kadar incelemeler bittikten sonra başkanımla tekrar oturacağız nasıl yapabilirizi konuşacağız.

“ŞU ANDA KAHRAMANMARAŞSPOR’UN CİDDİ ANLAMADA ÇOK DÜŞÜK BİR MEBLAĞDA BORCU VAR”
Biz yönetim bazında bazı şeyleri biliyoruz. İşte ikinci lig kulübünün borcu ne kadar olur, 1. Lig’teki takımın borcu ne kadar olur. Şu anda Kahramanmaraşspor’un ciddi anlamada çok düşük bir meblağda borcu var. Bu da ciddi anlamda mali idarede başarı demek. Biz insanlara laf yetiştirmekten ziyade yaptıklarımızı ortaya koyalım derdindeyiz. Bir şeyleri çözebilir miyiz tarafında umutluyum ama bazı karamsarlıklar da yaşıyoruz uzun zamandır devam eden bazı süreçler var. Allah nasip edersen hafta içi netleşecek. Taraftar arkadaşlarımızın da şöyle bir korkusu var: gün geçiyor, zaman geçiyor, millet transfer yapıyor, Biz buraya gelirken transfer görüşmeleri yaparak geldik. Sahaya çıkıp dişe diş mücadele eden en azından ligi yukarı sıralarda götürebilecek bir ekibi şu anda çok rahat kurabiliriz. Biz zaten bunu yapabileceğimize inandığımız için buradayız.”

Haber: Abdulsamet İspir