banner117

“YA TAKIMA SAHİP ÇIKACAK, YA DA YOK SAYACAK”

Takıma sahip çıkılmadığı gerekçesiyle serzenişte bulunan Kahramanmaraşspor Kulüp Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan, “Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e bir kez daha sesleniyorum; ya bu takıma belediye başkanı olarak sahip çıktığını söyleyecek, ya da Kahramanmaraşspor’u yok sayacak” dedi.

“YA TAKIMA  SAHİP ÇIKACAK,  YA DA YOK SAYACAK”

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Misli.com 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden ve her sezon olduğu gibi bu yılda maddi imkânsızlıklarla baş başa kalan Kahramanmaraşspor’un Kulüp Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan, basın toplantısı düzenledi. Başkan Ceyhan, toplantıda, geçtiğimiz yıl AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal’ında katıldığı programla yapılan “hedef 46 bin forma” kampanyasında verilen sözlerin tutulmaması başta olmak üzere siyaset ve bürokrasinin takıma olan ilgisizliğine karşı sert açıklamalarda bulundu.  Kendisinin başkanlıkta 7. Yılı olduğunu söyleyen Ceyhan, geride kalan 6 yılda Kahramanmaraş halkından takıma sadece 6 milyon lira yardım geldiğini ama bu 6 yıllık süreçte 30 milyona yakın harcama gideri olduğunu ifade etti. Konuşmasında Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e de yüklenen Ceyhan, Güngör’ün sözünde durmadığını öne sürdü.

KAMPANYA FARKLI YERLERE ÇEKİLDİ

Bazı kişilerin özellikle sosyal medyadan forma paralarını ne yaptın? Başkan gibi sorularla karşı karşıya kaldığının altını çizen Ceyhan, “46 bin forma kampanyası 11 ay önce yapılmıştı bence çok değerli, çok güzel bir kampanyaydı. İstediğimiz şekilde katılım olmadı ama etkin bir şekilde oldu. Maalesef kampanyadan 1 gün sonra olay farklı yerlere çekilmeye çalışıldı ve bu güzel olay mundar edildi. Bu kampanya gelenek haline getirilseydi her yıl bu takıma ciddi bir şekilde sezon başı ve devre arası bir gelir kaynağı oluşacaktı. Bu yok eden arkadaşları Kahramanmaraşlı olarak kınıyorum. Bunu öldüren, mundar eden arkadaşların vebali de ölümüne kadar onların boynunda şahsi olarak da onlara hakkımı helal etmiyorum. Bu kampanyayı yapan Mahir Bey ve diğerleri olmak üzere bir şekilde rencide edildi, bu kampanya itibarsızlaştırılmaya çalışıldı. Amaç neydi bir daha bu iş olmasın takıma böyle bir gelir kaynağı oluşmasın. Kentimizin dev firmaları o gece çıkıp forma kampanyasına destek oldular ama bunlar sözde kaldı. Eğer ki o gece söz verenlerin hepsi destek olsaydı, 5 milyonu geçkin bir rakam ortada olacaktı. Ama bugün gelinen noktada forma kampanyasından elde edilen gelir sadece 850 bin liraya yakın bir rakam. Kampanyadan toplanan paraları şahsi ilişkim için kullandığımla ilgili antipropagandalar yapıldı. Aslında bunlar hukuki süreçlerle ilgili işler ama içimize atıyoruz, yeter artık. Bir insanın bütün değerleri ile oynuyorsunuz ondan sonra anormal hareket etiğimizde veya farklı bir şekilde söylediğimizde Başkan sana yakıştıramıyoruz diyorsunuz. Bizde insanız.

6 YILLIK BAŞKANLIK DÖNEMİMDE 30 MİLYON HARCAMA YAPILDI

Takıma gelen destekler nedeniyle adeta bazı kesimler tarafından hırsızlıkla saçlanıyorum. 6 yıllık başkanlık dönemimde 30 milyon lira harcama yapıldı. Bu 30 milyonun içerisinde tüm şehrin Fatih Mehmet Ceyhan’ın kendi çevresi dışında 6 yılda 6 milyon 660 bin 887 lira maddi yardım toplandı. 1,5 milyonluk Türkiye’nin 16. sanayi kentinin bu takıma yaptığı maddi yardım da bu 6 milyonu çaldık 30 milyonu getirdik koyduk, bu nasıl bir hırsızlık? İşte ben bu hırsızlık yaptı diyen kişilere bu cevabı veriyorum. 6 yılda 30 milyon harcamışız, 6 milyon çalmışız, el insaf.

HAYRETTİN GÜNGÖR’E BİR KEZ DAHA SESLENİYORUM

Başka şehirlerin Belediye Başkanlarına bakıyorum, makamında futbolculara imza attırıyor, maddi destekte bulunuyor, ama bizim Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hayrettin Güngör, bırakın maddi desteği manevi destek dahi olmuyor. Bugün Hayrettin Güngör’e bir kez daha sesleniyorum:  ya bu takıma belediye başkanı olarak sahip çıktığını söyleyecek, ya da çıkacak benim için Kahramanmaraşspor yok, hatta tesiste kiracısınız orayı terk edin diyecek, işgal ediyorsunuz belediyenin mekânı diyecek. Bunu söylemek zorunda. Desin ki sen başkansın diye ben destek olmuyorum, eğer bunu da dediği takdirde Kahramanmaraşspor Başkanlığını bırakmaya hazırım.

HALKIN GÜCÜNÜN YANINDA KİMSE DURAMAZ

Bu takımı dernekleştirmeyi düşünüyorum tabana yaymayı düşünüyorum bugün bir şirketten 100 bin lira alabilmek için 40 takla atıyoruz ne hırsızlığımız kalıyor, ne başka bir şeyimiz kalıyor sonuçta o parada gelmiyor ama o hırsızlığımız bizde leke kalıyor. Halkın gücünün yanında kimse duramaz. Biz bu takımı halka açacağız bu fikrimi sizinle paylaşıyorum. Ben bu takımı dernekleştireceğim. Gelin 100 liradan 46 bin üye olalım. Denetim kurulu oluşturalım. 100 liradan olduğunda 46 bin üye olsak ne yapar 4 milyon 600 bin lira yapar. Her yıl bu olduğunda zaten bu takım kendi başına kendini götürür. Bu paranın 10’da 1’ni birilerinden istemeye gittiğimizde bizi Medine dilencisi gibi kapıların önünde bekletiyorlar sonunda da bir şey olmuyor.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
harun
harun - 1 hafta Önce

önce başarı sonra destek kimse bu devirde yardım yapmaz

tırpan
tırpan - 8 saat Önce

bence en akılcı yöntem dernekleşme ve 46000 üye

SIRADAKİ HABER