SÜMER ORTAOKULU MARAŞ’I TEMSİL EDECEK

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Okullararası Yıldız Kızlar Futbol Müsabakalarında okul takımlarını eleyerek il birincisi olan Sümer Ortaokulu’ndaki kız öğrenciler, Türkiye şampiyonasında gruplara çıkmaya hak kazandı.

SÜMER ORTAOKULU MARAŞ’I TEMSİL EDECEK

Okullararası düzenlenen spor müsabakalarında sona yaklaşılırken, heyecanlarda her gün artıyor. Geçtiğimiz Cuma günü düzenlenen Okullararası Yıldız Kızlar Futbol Müsabakalarında rakiplerini bir bir eleyerek il birincisi olan Sümer Ortaokulu, Türkiye Şampiyonası grup müsabakalarına girmeyi başardı. Hem kendi okulunu hem de Kahramanmaraş’ı temsil edecek olan Sümer Ortaokulu, gruplardan çıkmayı garantilediği takdirde Türkiye Şampiyonası Yıldız Kızlar Futbol Müsabakalarında Yarı Finale yükselmiş olacak. 4 yıldır üst üste Yıldız Kızlar Futbol Müsabakalarında İl Birincisi Olan Sümer Ortaokulu, geçtiğimiz yıl Türkiye Şampiyonasında yarı final oynamıştı. Sümer Ortaokulu’ndaki Yıldız Kızlar Futbol Takımının Antrenörü Davut Şahinkaya ise, konuyla ilgili hedeflerinin Türkiye Şampiyonası olduklarını belirterek, takım adına yardım beklediklerini söyledi.


“EKSİKLİKLERİMİZ VAR”
Sümer Ortaokulu’nda görev yapan ve zamanda takımın antrenörlüğü yürüten Davut Şahinkaya, bazı yardımlara ihtiyaçları duyduklarını söyledi. Okuldaki toprak sahanın çim saha olması kendilerini çok mutlu edeceğini söyleyen Şahinkaya, “2017-2018 eğitim-öğretim yılı yıldız kızlar il şampiyonu olmak bizleri mutlu etti. Biz 4 yıldan bu yana üst üste il şampiyonu olduk. Gruplardaki takımları eleyerek şampiyon olmakta kolay değil ama bu başarıyı gösterdiğimiz için mutluyuz. Geçen yıl zaten hem kız futbolunda hem de erkekler futbolunda şampiyon olduk. Nevşehir’de Türkiye Yarı Finallerinde hem kızlarımız hem erkeklerimiz mücadele etti. Kızlarımız 4’lü finalde Türkiye dördüncüsü oldular. Geçen yıl yine Yıldız Kızlar Atletizmde il şampiyonu olduk, imkânsızlıklardan dolayı gruplara gidemedik. Ekonomik sıkıntılardan dolayı imkânlarımız olmadı ve gidemedik. Geçen yıl ben ve buradaki diğer beden eğitimi öğretmeni arkadaşımız Harun Jira ile birlikte beraber cebimizden karşıladık. Biz şuan okulda öğrencilerimize toprak sahada futbol oynatıyoruz mecburen. Öğrencilerimiz gerçekten çok yetenekli ama oynadığı yer elverişli değil. O yüzden toprak sahanın yeşil, çim saha olması öğrencilerimiz açısından daha iyi olacaktır. Hem grup aşamalarında ev sahibi olarak burada oynayacağımız karşılaşmalara daha motiveli, daha donanımlı çıkmış olacağız. Bu konuda yetkililerden de yardımları bekliyoruz. Okulumuz spor alanında gerçekten adından oldukça söz ettiren bir okul. Dolayısıyla bende bir hoca olarak elimden geleni yapıyorum ve öğrencilerimize her konuda yardımcı oluyorum. Bu yardımın diğer yetkili kişilerden de gelmesi bizi çok mutlu edecektir. En azından sponsor bulmamız bile bizim açımızdan iyi olacaktır. Ben oynayacağımız karşılaşmalarda iyi bir başarı ortaya koyacağımıza inanıyorum. Umarım hem şehrimiz adına hem de okulumuz adına kupayı alıp Kahramanmaraş’a getiririz” şeklinde konuştu.

Haber: Hakan Aydın


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174