SPOR ADAMLARI İLK TOPLANTISINI YAPTI

Kahramanmaraş’ta spor adamlarını bir çatı altında toplamak amacıyla kurulan Tüm Spor Adamları Derneği, ilk toplantısını yaptı.

SPOR ADAMLARI İLK TOPLANTISINI YAPTI

Genel Merkezi Gaziantep’te bulunan ve Türkiye’de 41 Şubesi olan Tüm Spor Adamları Derneği Kahramanmaraş Şubesi geçtiğimiz günlerde 1. Olağan Kongresini gerçekleştirmiş, tek liste ile gidilen seçimde Abdulbaki Kale Başkan seçilmişti. 5 kişiden oluşan Tüm Spor Adamları Derneği yeni yönetimi Abdulbaki Kale Başkanlığında toplanarak görev dağılımı yaptı. Yapılan görev dağılımı sonucu, Abdulbaki Kale Başkan, Ekrem Karaoğlan Başkan Yardımcısı, Mahmut Beyaz Genel Sekreter, Ömer İnce Muhasip ve Dursun Özçelik Yönetim Kurulu üyeliklerine getirildi. Derneğin Kahramanmaraş sporu için hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan Abdulbaki Kale, Derneğin amacının kentteki tüm spor adamlarını bir çatı altında toplamak olduğunu kaydetti.

 ‘TÜM SPOR ADAMLARINI BİR ÇATI ALTINDA TOPLAYACAĞIZ’

Kale, “Uzun süredir ilimizde eksikliğini hissettiğimiz sporun içinden gelmiş değerli insanların dayanışması, kaynaşması, yardımlaşması ve spor adına güzel ortamların yaratılabilmesi, projeler geliştirilmesi ve  hayata geçirilmesi düşüncesiyle Tüm  Spor Adamları Derneği’ni kurma kararı aldık. Bu görev bana verildikten sonra 3 arkadaşımızla birlikte Derneği kurma çalışmalarına başladık. Derneğimizin kuruluş evraklarını Dernekler Müdürlüğü’ne teslim ederek çalışmalara başladık ve bize verilmiş olan yetki ile Derneğimize üye kayıtlarını yaptık. Geçtiğimiz günlerde de Kongremizi gerçekleştirerek yeni yönetimimizi belirleyerek görev dağılımı yaptık. Yönetimimizdeki arkadaşlarımızın tamamı sporun içinden gelmiş spor için gecesini gündüzüne katarak çalışmış arkadaşlarımız. Yönetimimizle birlikte ilimizdeki tüm spor adamlarını bir çatı altında toplanmaya davet ediyorum. Bu çatı altında toplanan arkadaşlarımızla Kahramanmaraş’ımızdaki spor faaliyetlerinde ne yapabiliriz bunları çözüme kavuşturacağız. Kahramanmaraş’ta ben spor adamıyım diyen, her arkadaşımız her dostumuz, her insan derneğimize kayıt olabilir. Bu futbol olur, basketbol olur, güreş olur, tüm spor adamlarını derneğimize üye olsunlar. Bizim amacımız Kahramanmaraş’taki tüm spor adamlarını aynı çatı altında toplayarak, onların sporda yaşadıkları sorunları çözmek, sosyalleşmelerine katkıda bulunmak” şeklinde konuştu.

Haber: Mesut Benli

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER