MİNİK GÜREŞÇİLER ÇALIŞMALARINA EVDEN DEVAM EDİYOR

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Spor Güreş Kulübü’nün alt yapı sporcuları antreman salonlarının koronavirüs sebebiyle kapanmasından dolayı çalışmalarına evden devam ediyor.

Güreş, Türkiye’de Ata sporu olarak bilinen spor dalı. Uluslararası müsabakalarda alınan derecelerlede güreş sporunda başarılı olduğumuzu tüm dünyaya kanıtlamış bir ülkeyiz. Kahramanmaraş’ta bu noktada yetiştirdiği sporcularla da adından söz ettiren güreş dalında önemli bir şehir. Şehrimizde de sporcu yetiştirmeye küçük yaşlardan başlayarak İleride Olimpiyatlarda, Dünyada ve Avrupa şampiyonalarında başarı elde edecek sporcular yetiştirme hedefiyle çalışan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Güreş Spor Kulübü, Çin’in Wuhan Kentinde ortaya çıkan kısa sürede tüm ülkelere yayılan maalesef ülkemizede buluşan koronavirüs nedeniyle yayınlanan kararname doğrultusunda tüm Türkiye’de olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da spor salonları kapanması nedeniyle antremanlarına ara vermek zorunda kaldı. Güreş Kulübü antrenörleri ise öğrencilerinin çalışmalarını aksatmamaları için WhatsApp üzerinde kurduğu grup ile evde antrenman yapmalarını ve yaptıkları çalışmaları videoya kaydedip gruba atmalarını isteyerek minik sporcuların çalışmalarını uzaktan takip ediyor.

“EVDE SPOR İMKANLAR DAHİLİNDE YAPILABİLİR”

Kahramanmaraş Belediye Güreş Spor antrenörü ve aynı zamanda Başpehlivan Halil Hopur, yaptıkları çalışmayla ilgili gazetemize yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Çok sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz bu süreçte evde kalmamız gerekiyor bizde bu kurala uyarak evimizde kalarak mutlu sonu bekliyoruz. İnşallah bu süreç geçip antrenman salonlarında, meydanlara döneriz ve tekrar antrenman yerlerinde kucaklaşıp bir araya geliriz. Bu süreçte evimizde spor yapacağız. Evde spor imkanlar dahilinde yapılabilir. Bu konuda öğrencilerimiz yetersiz kalırsa veyahutta kendilerini eksik hissederlerse muhakkak hem ben hem diğer bütün güreş hocalarımız yardımcı oluyoruz, olacağız. Öğrencilerimizin hem sesli hem görüntülü arayarak bizden yardım alıyorlar. Biz onların gelişimi bakımından sonuna kadar yanındayız. Yeterki onlar devletimizin istediği gibi evde kalsınlar bu bulaşıcı hastalığı en aza indirmemiz gerekiyor. İnşallah bir an önce bu beladan kurtulup tekrardan geçmişteki gibi antremanlarımız yaparız.”

(Haber: Abdulsamet İspir)

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2020, 21:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 1 hafta Önce

MaşAllah Pehlivanları Allah nasip ederse onların içinden AYYILDIZLI al BAYRAGİMİZİ DALGALANDİRACAK ŞAMPİYONLAR ÇİKACAK

SIRADAKİ HABER

banner145

banner159