KURTULUŞ GALİBİYETLE BAŞLADI

2. Amatör Küme Büyükler Ligi’nin ilk hafta maçında Kurtuluş Futbol Kulübü, karşı karşıya geldiği rakibi Kurtuluş 1920spor’u maçın 5. Dakikasında bulduğu golle mağlup ederek sezona galibiyetle başladı.

KURTULUŞ GALİBİYETLE BAŞLADI

Kahramanmaraş 2. Amatör Küme Büyükler Ligi 2019-2020 futbol sezonu oynanan ilk hafta maçları ile başladı. Toplam 18 takımın yer aldığı ligde takımlar A ve B grubunda mücadele ediyor. Gruplarda 8 takımın yer aldığı ligde, bu sezon yeni kurulan takımlardan olan ve hedefini şampiyonluk olarak belirleyen Kurtuluş Futbol Kulübü, Kurtuluş 1920spor ile karşı karşıya geldi. Maçın başlaması ile birlikte rakip kaleye gol için yüklenen Kurtuluş Futbol Kulübü, aradığı golü maçın 5. Dakikasında bularak karşılaşmada 1-0 öne geçti. Maçın ilerleyen dakikalarında her ii takımında gol için çabası sonuç vermezken 90 dakika sonunda 3 puanı hanesine yazdıran taraf Kurtuluş Futbol Kulübü oldu.  

SEZON SONU ŞAMPİYON OLACAĞIZ

Maç sonu açıklamalarda bulunan Kurtuluş Futbol Kulübü Başkanı Salih Kırıcı, galip geldikleri için mutlu olduklarını belirterek, “Öncelikle sahada 90 dakika mücadele ederek 3 puan kazanan futbolcu kardeşlerimi kutluyorum. Amatör bir gönül işidir, bizde geçtiğimiz aylarda birkaç gönüllü arkadaş bir araya gelerek bu Kulübümüzü kurduk ve liglere dâhil ettik. Tabi bizim burada öncelikli hedefimiz ahlaklı sporcular yetiştirmek. Kulübümüzü, sporu, sporcuyu seven, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı yetişmesinde emek veren arkadaşlarla kurduk. Bu doğrultuda gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için, ailelerin çocukları ile futbol takımımıza katılıp, temiz, dürüst, ilkeli, güzel ahlaklı bir sporcu yetiştirip topluma ve memleketimize kazandırmanın çabası içerisindeyiz. Sezonumuz başladı ve ilk maçımızda galip gelerek önemli bir 3 puan aldık. Önümüzdeki maçlarda da galibiyet serimize devam ederek sezon sonu şampiyon olmak istiyoruz ve takım olarak ta bunu yapacak güce sahibiz” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner145

banner159