“KULÜBÜ ALMAM SÖZ KONUSU DEĞİL”

Kahramanmaraşspor’un eski Kulüp Başkanlarından Doğan Tehçi, Kahramanmaraşspor Kulübü’nün mevcutta Başkan ve yönetimi bulunduğunu kendisinin takımı alma gibi bir durumunun söz konusu olmadığını belirterek, “Kahramanmaraşspor Kulübü'nün satılık bir mal gibi pazarlık konusu edilmesi beni derinden yaralamaktadır” dedi.

“KULÜBÜ ALMAM SÖZ KONUSU DEĞİL”

Son yıllarda Kahramanmaraşspor’un istenilen başarıyı yakalayamaması sonrası bir grup taraftar isyan bayrağı çekerken Kulüp Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan’ın görevi bırakacağı söylentileri gündemi meşgul eden konuların başında geliyor. Özellikle son oynanan Hacattepe maçında alınan yenilgi sonrası bazı taraftarlar arasında eski Başkanlardan Doğan Tehçi’nin adının Kulüp Başkanlığı için geçmesi kulaktan kulağa yayılırken Tehçi, konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaparak hakkındaki iddialara cevap verdi.

‘KULÜP HİÇBİR ZAMAN YÖNETİMSİZ VE SAHİPSİZ KALMAZ’

Tehçi yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Geçmiş yıllarda yöneticiliğini, Başkanlığını büyük onur ve gururla yaptığım şehrimin gururu, onuru büyük Kahramanmaraşspor Kulübü ile alakalı olarak özellikle son günlerde şehirde, kulislerde konuşulan ve beni telefonla arayan duyarlı taraftarımızın şahsımın Kulübe talip olduğum yönündeki söylemleri bilgisi asla doğru değildir. Kahramanmaraşspor Kulübü’nün satılık bir mal gibi pazarlık konusu edilmesi beni derinden yaralamaktadır. 2011 yılında Fatura Vizyona takım devredilirken karşılığında hiçbir bedel alınmamıştır. Zaten Fatura Vizyon döneminde de takımımız tarihinin en büyük başarılarını yaşatarak Türkiye tarihinde ender görülen bir başarı göstererek üst üste şampiyon olarak 1. Lige kadar çıkmıştır. Böyle bir algının kimler tarafından ne amaçla ortaya atıldığını bende hayretle izliyor, dinliyorum ve takip ediyorum. Kahramanmaraşspor Kulübü geçmiş yıllarda Süper Lige kadar çıkmış Türkiye’nin sayılı ekonomisine sahip destanların yazıldığı bir şehrin takımıdır. Dolayısıyla böyle bir Kulübe hizmet etmek her Kahramanmaraşlıyım diyen insan için onur ve gurur olmalıdır ki benim içinde öyledir. Unutulmamalıdır ki şu anda devam eden sezon müsabakaları takımımızın içerisinde bulunduğu durum bu tür konuşmaları manidar kılmaktadır. Kulübün işleyen düzeninde şuanda başında bir Başkanı ve yönetimi mevcuttur. Bu yönetim kurulunun da Kahramanmaraşspor için gereken çalışmayı yaptığı kanaatindeyim. Mevcut yönetim kurulunun kendi kanaatleri doğrultusunda göreve devam etmeme gibi bir inisiyatiflerinin olması halinde görevi devredeceği merciler bellidir. Şunu da belirtmek isterim; Kulüp Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan kendi imkânları dâhilinde yaklaşık 3 buçuk yıldır bu takımın yükünü çekiyor. Kulüp yönetmek dışarıdan görüldüğü gibi basit bir şey değildir. Bunun için öncelikle Kulüp Başkanı Fatih Ceyhan’a kolaylıklar dilerim. Şahsım olarak Kahramanmaraşspor Kulübünü Fatura Vizyona devrederken hiçbir pazarlık konusu etmediğim gibi böyle bir pazarlık içerisinde de olmam. Kahraman şehrin Kahraman Kulübü’nün hiçbir zaman yönetimsiz ve sahipsiz kalmayacağını duyarlı olan her Kahramanmaraşlının Kulübüne sahip çıkacağına inancım tamdır.”

Haber: Mesut Benli

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96

banner67

banner100

banner98